De zaaksofficier in de zogeheten SPSB II-zaak, Roline Gravenbeek, heeft middels een schrijven aan de kantonrechter een kort uitstel gevraagd om haar strafvoorstel te presenteren. Deze zaak stond gepland voor 12 februari. De advocaten werden eveneens per brief op de hoogte gesteld. In het schrijven werd geen reden voor het uitstel vermeld.
Vernomen wordt dat de zaak op 26 februari 2025 zal worden voortgezet, waarop de officier van justitie een strafeis zal presenteren. Tijdens de laatste zitting op 3 januari 2025 werden geluidsfragmenten beluisterd die in beslag waren genomen bij medeverdachte Robert Putter.
De verdachten verklaarden zich de gesprekken niet meer te herinneren. In de fragmenten was onder meer te horen hoe Ginmardo na elk verhoor in het kader van het gehouden G.V.O. terugkoppelde met Putter en verslag deed, met als doel een eenduidige verklaring af te leggen indien de overige verdachten ook gehoord zouden worden.
De advocaat van Kromosoeto verzocht opnieuw om de verdachte in vrijheid te stellen, maar de officier van justitie verzette zich hiertegen. In deze zaak staan Kromosoeto, Bryan Jurgens, Robert Putter, Wantley Sardjo, Gardelito Hew A Kee en Joy Ten Berge terecht wegens deelneming aan een criminele organisatie en nog tien andere strafbare feiten. Slechts drie verdachten zijn nog in hechtenis.
Kromosoeto werd in 2022 veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, waartegen hij in beroep ging. In die zaak stond hij terecht met Ashwin Angnoe, Robert van Trikt en Faranaaz Alibaks-Hausil. Het hof moet nog uitspraak doen in die zaak.
- RUIM 100 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN..
- CHINA IS WATCHING US..
- “ABOP maakt presidentskandidaat pas na verkiezingen beken…..
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden..
- EBS..
- Een nieuwe weg voorwaarts: de visie van Maya Parbhoe op een…..
- President feliciteert echtpaar met 80-jarig huwelijk..
- Symposium benadrukt belang Nieuw Burgerlijk Wetboek van Sur…..
- Regering versoepelt hypotheekvoorwaarden: Meer Surinamers a…..
- Stop de ghetto-discussie, begin met werken..
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..