In de strafzaak tegen de 34-jarige verdachte F.G. op 9 juli 2025 heeft de kantonrechter zich gebogen over het dodelijk geweldsincident in een woning aan de Amazonestraat, waarbij F.G. wordt verdacht van het ombrengen van een man terwijl hij op diens zoon paste.
De zitting stond in het teken van de repliek van het Openbaar Ministerie (OM) en de dupliek van de verdediging. Hoewel de repliek al op 11 juni schriftelijk was ingediend, lichtte de officier van justitie deze tijdens de zitting nader toe.
Volgens het OM is er géén sprake van noodweerexces, zoals door de verdediging wordt gesteld. De officier betoogde dat de verdachte buitensporig geweld heeft gebruikt en acht hem daarom schuldig aan de ten laste gelegde feiten.
De raadsvrouw van F.G. hield vol dat haar cliënt handelde uit noodweerexces. Ze voerde aan dat hij zich in een situatie van acute bedreiging bevond en in paniek reageerde. Volgens haar was het nooit de intentie van F.G. om het slachtoffer om het leven te brengen, en wordt hij nog altijd zwaar belast door wat er is gebeurd. Ze verzocht de kantonrechter om haar cliënt in vrijheid te stellen en hem te ontslaan van alle rechtsvervolging.
De magistraat wees het verzoek tot voorlopige invrijheidstelling echter af. Wel kreeg F.G. de gelegenheid om het laatste woord te voeren. In zijn verklaring gaf hij aan dat hij de echtgenote van het slachtoffer wilde beschermen.
De zaak wordt op 13 augustus 2025 voortgezet. Dan zal de kantonrechter uitspraak doen.
- Bronto Somohardjo: “Santokhi speelt politiek spel met CLAD-…..
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel..
- Van hoop naar herhaling: Simons’ gemiste kans op leiderscha…..
- 24 juli uitspraak in zaak vermiste toerist Parmessar..
- Adelien Wijnerman nieuwe minister van Financiën en Planning…..
- Schaduwzijde van het tuchtrecht..
- Sociale instellingen ontvangen medische verbruiksartikelen..
- Woensdag wegomleggingen tijdens inauguratie..
- Financiënminister Raghoebarsing: ‘Subsidies moeten nog meer…..
- “Geen plek voor politieke miljonairs”..
- FAREWELL FERNALD..
- Amar Ramadhin over vijf bewogen jaren..
- Onweersbuien en afnemende regen..
- Shri Shiv Párthiv Pújan 11e editie groots opgezet in Surina…..
- Politicoloog Breeveld gaat in op de nieuwe ministersploeg..
- Wegomleggingen en verkeersafsluitingen Anthony Nesty Sporth…..
- Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvo…..
- Duitse douane vindt 1500 vogelspinnen, verstopt in koekjesd…..
- Davinia Gwenneth Chin-Fo-Sieeuw (38) ‘s-Gravenhage 9…..
- Noodzakelijke reparaties Van ’t Hogerhuysstraat vielen niet…..
- Havo 1 en Havo 4 kampen met aanhoudende stroomuitval en wat…..