PARAMARIBO — De fontein bij het Vaillantsplein, waar het Statenmonument staat, draagt vanaf donderdag (vandaag) de naam van Yogh Fontein. De Communicatiedienst Suriname schrijft in een persbericht dat het onderhoud, waarvoor de ministeries van Openbare Werken (OW) en Onderwijs, Wetenschap en Cultuur verantwoordelijk zijn, met de steun van Yogh Hospitality zal plaatsvinden. OW-minister Riad Nurmohamed stelde dat “het beheer van de fontein en het plein voor de komende tientallen jaren is gegarandeerd door de overeenkomst met de Yogh Hotel Group, die verantwoordelijk is voor zowel de investering als het onderhoud”.
In het persbericht wordt aangegeven dat het Vaillantsplein “een volledige transformatie” heeft ondergaan, waarbij de fontein duurzaam is hersteld met buitenlandse deskundigen. De werkzaamheden vonden plaats via een publiek-private partnerschap tussen OW en Yogh Hospitality. De officiële oplevering vond donderdag plaats.ADVERTISEMENT
“In de afgelopen tientallen jaren is steeds gebleken dat de overheid de vele parken en pleinen niet optimaal kan onderhouden”OW-minister Riad Nurmohamed
Nurmohamed gaf daarbij toe dat de overheid in het verleden niet succesvol is geweest bij pogingen om het Vaillantsplein en de fontein te renoveren en te onderhouden. Dat kwam volgens hem door onvoldoende middelen en aandacht. “In de afgelopen tientallen jaren is steeds gebleken dat de overheid de vele parken en pleinen niet optimaal kan onderhouden”, erkende Nurmohamed.
Hij meende dat om die reden in 2020 nieuw beleid is geïntroduceerd om de openbare plekken in samenwerking met private bedrijven te onderhouden. Daardoor wordt de overheid ontlast van haar verantwoordelijkheid en wordt ervoor gezorgd dat het onderhoud beter geschiedt. Yogh Hospitality, donderdag vertegenwoordigd door directielid Jules Ramlakhan, nam het op zich de fontein met buitenlandse deskundigen duurzaam te herstellen. Nurmohamed kijkt ernaar uit dat ook andere bedrijven participeren in soortgelijke initiatieven.
- Suriname onderstreept belang van dialoog en rechtsorde op C…..
- Een geschiedenis van de Joodse familie Fernandes en hun sla…..
- Politie Suriname meldt succesvol eerste kwartaal..
- Vp Brunswijk: “ondervoorzitter van het CHS wordt niet opged…..
- ‘De reis van ons Afro-Surinaams erfgoed’: een visueel histo…..
- Strenge grenscontroles leiden tot bananenoverschot in Surin…..
- Zijn armen minder welkom? Reizen, regels en menselijke waar…..
- Kookvideo met mogelijk grote gevolgen..
- Man overlijdt door stroomstoot tijdens werkzaamheden met kr…..
- Jap A Joe: er is geen enkele reden dat ik opstap..
- Condor zet SVV 1 op achterstand in U19-meisjesplay-off..
- BINI vergelijkt opnieuw verkiezingsprogramma’s: nadruk op t…..
- Man omgekomen door stroomschok tijdens werkzaamheden..
- De positie van de ondervoorzitter van het CHS roept twijfel…..
- Mungra: ‘Dringende noodzaak evaluatie- en gunningscommissie…..
- Dakinstorting nachtclub Dominicaanse Republiek eist zeker 1…..
- Serena Rome: ‘Ik ben blij om kampioen te zijn geworden met …..
- Charita Overloon, NPS-kandidate, staat voor transparantie e…..
- Preshand Baldew – Een gedreven advocaat met hart voor de sa…..
- Rechter pauzeert twee miljoenenprojecten na protest Baitali..
- VSB uit bezorgdheid over havenbeleid Suriname..