Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Yelyco heeft zich woensdag als eerste geplaatst voor de finale in de U15-meisjescategorie van de Surinaamse Volleybalbond. In de tweede halvefinalepartij tegen het tweede team van de Scholen Volleybalvereniging (SVV 2) werd de openingsset weliswaar verrassend verloren, maar uiteindelijk werd een 2-1 winst behaald: 24-26, 25-10, 15-5.
Evangeline Jong A Liem geeft toe dat zij en haar teamgenoten hadden gedacht dat ze SVV 2 snel opzij zouden zetten in de Ismay van Wilen Sporthal. “We dachten echt van dit wordt een snelle winst, maar waren nonchalant in de eerste set, waardoor SVV 2 die van ons heeft gewonnen”, onderkende de Yelyco-captain in gesprek met de Ware Tijd.
“Ik hoop dat we na vandaag beter worden”SVV 2-captain Jill Dermowidjojo
Afgestraft
“Ik hoop dat jullie nu met je voeten op aarde zijn”, hield clubvoorzitter Verdy Getrouw het team na het verliezen van de eerste set voor. “Jullie zijn afgestraft. SVV 2 is gekomen om van jullie te winnen en jullie hebben het zelf gezocht met de zovele service-, aanvals- en passfouten.” Getrouw werd langs de lijnen geassisteerd door zijn dochter Desiree.
Jong A Liem was het eens dat er in de eerste periode veel fouten zijn gemaakt. “Maar de tweede set was beter en in de derde was vooral onze pass goed.”
Grote held
Yelyco stond in de openingsset op setpoint (24-21), voordat Faith Romeo vier fouten op rij maakte en SVV 2 zodoende op 24-25 bracht. De Yelyco-speelster bezorgde de opponent de eerste set met een overspeelbal buiten de lijnen: 24-26.
Alicia Liauw A Ngie werd de grote held in de tweede set. Ze nam vanaf 15-10 plaats achter de achterlijn en scoorde negen aces. Haar Yelyco-teamgenote Nazira Panka maakte daar tussenin ook een punt uit een ‘cadeau’ bij het net.
Het tweetal stond in de beslissende derde set samen met Romeo, Jong A Liem, Dientenay Wittenberg en Mia van Engel in de basis, terwijl bij SVV 2 Mary-Ann Menig, Evsan Zebeda, Tirzah Seymonson, Varitchia Kijzer, Amelia Henry en Sade Gilaard de eerste zes vormden. Met Liauw A Ngie aan de serve nam Yelyco een 9-0 voorsprong.
SVV 2 maakte haar eerste punt na een servefout van Liauw A Ngie, voordat het tweede punt volgde na eveneens een servefout van Panka: 2-11. Candace Doornkamp (tweemaal) en Gilaard namen respectievelijk de drie andere punten van SVV 2 voor hun rekening, voordat Romeo de partij uit een ace op slot zette: 15-5.
Hard trainen
De verwachting is dat Yelyco en verdedigend kampioen SVV 1 elkaar in de eindstrijd zullen treffen. SVV 1 speelt vrijdagmiddag haar tweede halvefinaleontmoeting tegen Survos.
Jong A Liem is zich ervan bewust dat SVV 1 van een ander kaliber is dan SVV 2. “We gaan daarom hard trainen om een kans tegen ze te maken. Ze zijn technisch veel beter, maar we gaan ervoor”, aldus de aanvoerster. Yelyco sloot het vorige seizoen op de derde plaats af.
SVV 2-aanvoerster Jill Dermowidjojo voelde zich heel trots dat er een set is afgesnoept van Yelyco. “Mijn teamgenoten hebben er alles aangedaan om de eerste set te winnen en ik hoop dat we na vandaag beter worden. We hebben de twee andere sets verloren door slechte communicatie en niet meer gefocust zijn. Onze service was ook slecht, maar het is helemaal niet erg. We hopen het in de toekomst beter te doen”, aldus Dermowidjojo.
- VHP en ABOP azen op ministerie van Grondbeleid..
- Amateurisme en/of naïviteit?: Voorzitter commissie Ontwikke…..
- De maat is vol: Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen…..
- Suriname en Zuid-Amerikaanse landen werken samen aan behoud…..
- Wie is de zijspanpartij van VHP en van NDP?..
- Japan kampt met ergste bosbrand in decennia..
- Medewerkers Telesur en Diakonessenhuis doorlopen SAO-traini…..
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..