PARAMARIBO — Voor het eerst sinds 2019 zit Yellow Birds weer in de play-off van de mannenhoofdklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie. In een wedstrijd die voor beide teams even zwaar woog – de winnaar was verzekerd van play-offdeelname, de verliezer lag eruit – wist Yellow Birds donderdagavond in de Ismay van Wilgen Sporthal met 75-72 te zegevieren over De Schakel/Flora. “Overall denk ik dat ik tevreden ben”, reageerde coach Marciano Zalman tegenover de Ware Tijd.
Yellow Birds sloot de eerste quarter met een 21-18 voordeel af en ging de rust in met een 44-39 voorsprong. Ook de derde quarter werd aan kop afgesloten: 62-55. Maar in de vierde periode kwam De Schakel/Flora goed terug en werd het lekker spannend. Met twee vrije worpen in de slotseconden haalde captain Isaiah Emanuels uiteindelijk de buit binnen. Hij werd topscorer met een game-high 23 punten. Dion Baarn, die zowel inside als outside een sterke partij speelde, eindigde met achttien punten.
“Met wat we in huis hadden en de voorbereiding die we hebben gehad, is dit eigenlijk het ultieme dat we zouden kunnen bereiken. Qua prestaties ben ik dus wel tevreden”Yellow Birds-coach Marciano Zalman
Vanwege het ‘do-or-die‘-karakter van de partij tegen De Schakel/Flora zette Zalman donderdag niet alle twaalf spelers in. “We hadden echt mannen nodig die ervaring hebben, die tegen de snelheid kunnen, tegen de kracht kunnen, vandaar dat sommige mannen niet hebben gespeeld”, verklaarde de coach.
Dat zal anders zijn in de play-off, die op 10 augustus aanvangt. Als nummer vier komt Yellow Birds uit tegen de ongeslagen koploper SCVU. Zalman maakt zich geen illusies. “We weten dat ook al sta je in de eerste quarter voor en is het in de tweede quarter gelijk, je gaat het niet van ze kunnen winnen, zo realistisch zijn we wel. De drie teams (SCVU, Koi Carper, De Arend, … red.) zijn beter dan de rest; hun bank is veel beter, ze hebben veel meer ervaring.”
De play-off gaat Zalman daarom met een “heel open mind” tegemoet. “We moeten proberen goede wedstrijden te spelen. We gaan iedereen laten proeven van de play-off.”
(lees verder onder de )
Nathan Sandvliet van De Schakel/Flora geeft het hele Yellow Birds-team het nakijken.
Doelen gehaald
Terugblikkend op de algemene ronde, vertelt de Yellow Birds-coach dat er wat doelen waren gesteld voor het huidige seizoen. “Eigenlijk was het belangrijkste doel om de beste zeven te halen bij de scheiding, dus dat we in de hoofdklasse kwamen, en dat hebben we gehaald.”
Daarna kwam er een volgend doel bij. “Eenmaal in de hoofdklasse hebben we gezegd dat we zouden proberen om als vierde ploeg in de play-off te komen. Ook dat doel hebben we gehaald. Dus qua resultaten is het seizoen geslaagd.”
Toch geeft hij toe dat het niet over een leien dakje is gegaan. “Ik moet de kritische kanttekening plaatsen dat het trainingsbezoek heel veel te wensen overliet. Daarover hebben we alvast wat afspraken gemaakt voor het komende seizoen. Maar met wat we in huis hadden en met de voorbereiding die we hebben gehad, is dit eigenlijk het ultieme dat we zouden kunnen bereiken. Qua prestaties ben ik dus wel tevreden.”
Nieuwe generatie
Sinds de laatste play-offdeelname in 2019, gevolgd door het stilliggen van de competitie vanwege de Covid-19-pandemie en vervolgens de herstart, is er veel veranderd binnen Yellow Birds. Spelers haakten af, vertrokken naar het buitenland of kozen ervoor naar andere verenigingen te gaan.
Zalman moest aan de slag met een vrij compleet nieuw team en een nieuwe generatie spelers. “Ik ben heel blij dat de senioren die over zijn – Isaiah, Keatan, Shankar, Alonzo, Soesie en Dion Baarn – dit jaar nog hebben willen spelen. Ik weet niet hoe lang ze doorgaan, maar die nieuwe jongens hebben zich in elk geval kunnen optrekken.”
Zalman wijst erop dat het “een hele grote overgang” is om te gaan van jeugd naar senioren “ook al lijkt het verschil niet zo groot”. “Maar het spel is helemaal anders, qua kracht, snelheid, massa en daar moesten deze jongens echt aan wennen. Ze hebben het nu geproefd en sommigen hebben het vrij goed gedaan. Komend seizoen komen enkele van deze jongens in de hoofdklasse terecht en dan hebben ze dit seizoen in elk geval al wat ervaring opgedaan.”
Zalman, die van de oude stempel is, geeft toe dat het anders werken is met deze nieuwe generatie basketballers. “Makkelijk is het absoluut niet en soms mi e fasi nanga den man ernstig over bepaalde dingen. Ik probeer terug te grijpen, maar deze jongens, ze kennen bijvoorbeeld iemand als Mike Renfurm niet, die ik als voorbeeld aanhaal. Ze hebben Mike nooit zien spelen. Maar hij was iemand die zijn all gaf; niet alleen in wedstrijden, ook op de training. Dat ontbreekt een beetje. Die attitude ontbreekt om op de training te komen en daar hun all te geven, want het is nou eenmaal zo dat je speelt hoe je traint.”
Dat probeert de coach zijn spelers in te stampen. “Als ik naar de training kijk, is het een beetje van ‘fa a go, a go’. Die attitude zijn we langzaam bezig om te bouwen tot een attitude van ‘je moet komen op de training en je moet meer doen, zodat je het kan omzetten in de wedstrijd’. Ik heb goede hoop dat het lukt.”
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..
- President Simons: Diplomatie moet economische groei Surinam…..
- Gopal: Jeugdraad krijgt eigen onderkomen en vaste vergaderr…..
- NATIN-studenten klaar voor inzet in groeiende energiesector….
- Aanvang strafzaak tegen Danielle Veira uitgesteld naar 15 a…..
- De toekomst van het onderwijs: Docenten aan het woord..
- Twee militairen aangehouden in berovingszaak Sunparklaan..
- Militairen en agenten ronden taalcursus Frans en Haïtiaans-…..