door Steven Seedo
PARAMARIBO — Het Surinaamse Yaadgaar Orchestra gaat na zes jaar weer in Nederland optreden. De eerste show is op 20 september in Den Haag, gevolgd door Amsterdam de dag daarna en tenslotte Rotterdam op 27 september.
Dat de eerste show al is uitverkocht, geeft volgens orkestleider en keyboardspeler Riaz Ahmadali aan dat het publiek veel verwacht. “Dit geeft ons extra inspiratie en motivatie om te zorgen voor een topproductie. Het wordt niet slechts zang en muziek, maar ook heel veel Surinaamse warmte en gezelligheid”, houdt hij de Ware Tijd voor.
“Dit geeft ons extra inspiratie en motivatie om te zorgen voor een topproductie”
Het gezelschap uit Suriname bestaat uit negen zangers en zangeressen. Het Surinaamse orkest, bekend om Bollywood-luistermuziek, werd in 2008 opgericht met als doel het verzorgen van de muzikale omlijsting van Bollywoodconcerten.
De drijvende kracht achter dit ensemble is Ahmadali, een gepassioneerd muzikant, die leeft voor muziek. Hij heeft samengewerkt met diverse top Bollywoodartiesten en ook met de in 2021 overleden Surinaams-Nederlandse zanger en songwriter Shahied Wagid Hosain. Deze artiest is ook opgetreden in Suriname en Nederland met muziekformaties zoals Mastana, The Indian Diamonds en diverse andere bands binnen de Hindipop-gemeenschap.
Documentaire
In 2017 begeleidde Yaadgaar Orchestra het Indiase zangduo Samir en Dipalee Date tijdens diens Suriname tournee. Drie jaar later, in april 2020, bracht het muziekgezelschap de documentaire ‘70 jaar Hindostaanse orkestmuziek in Suriname’ uit.
Het orkest heeft vijf jaar gewerkt aan deze documentaire. Er wordt ingegaan op onder meer het ontstaan van Hindostaanse orkesten onder invloed van de Indiase filmindustrie en op basis van muziekstijlen die hun eigen ontwikkeling in Suriname kenden, zoals baithak gana en qawwali.
Door de intrede van grammofoonplaten kwam er ook invloed van nieuwere Indiase muziek. In de documentaire worden ook eigen composities in het Sarnami Hindoestani van het Yaadgaar Orchestra opgevoerd en treden andere Hindostaanse artiesten uit Suriname op.
Het Yaadgar Orchestra heeft op 5 juli voor het eerst met een eigen productie een concert in Nickerie gegeven. “We hebben heel veel mooie reacties ontvangen, waaronder van de districtscommissaris en de consul van Guyana. Ook de kinderen van het kindertehuis Gaitrie hebben er van genoten.”
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.
- Nederlandse ambassadeur maakt kennis met president Simons..
- Natuurbeschermers enthousiast over Green Awareness Expo 202…..
- Universitaire studentenhuisvesting kampt met langdurige int…..
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..