Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft aangekondigd dat beleidsadviseur Xaviera Jessurun hem zal vergezellen naar Washington D.C., waar zij een functie zal vervullen binnen de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Volgens Ramdin speelde Jessurun een belangrijke rol in zijn verkiezingscampagne voor de functie van secretaris-generaal en wordt zij nu als waardering aangesteld als adviseur.
ADVERTENTIE
In een interview met Suriname suriname gaf Ramdin aan dat het aantal posities voor Surinamers binnen de OAS beperkt is, omdat ook andere lidstaten aanspraak maken op functies. Toch sluit hij niet uit dat in de toekomst nog enkele Surinamers in aanmerking kunnen komen voor andere posten binnen de organisatie.
Jesserun was eerder ook president-commissaris bij de Raad van Commissarissen van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). De benoeming van Jessurun heeft reacties uitgelokt, mede vanwege haar verleden als activist en haar openlijke kritiek op het beleid van de vorige regering. Sinds haar aanstelling als beleidsadviseur is haar publieke stem minder prominent aanwezig, wat in de samenleving tot vragen heeft geleid.
Minister Ramdin reageert op de kritiek door te benadrukken dat iemands activistische verleden geen reden mag zijn om hun inzet of deskundigheid te negeren. “Als mensen bepaalde capaciteiten hebben, moeten zij niet gestraft worden voor hun bereidheid om zich in te zetten,” aldus de minister.
Hij roept op tot constructieve kritiek en betreurt dat sommige reacties persoonlijk zijn. “We moeten mensen niet isoleren in de samenleving. Daarmee bereiken we niets.”
Naast Jessurun noemt Ramdin ook Miriam Mac-Intosh en Nalinie Sewpersadsingh als kernleden van zijn campagneteam. Hij spreekt van “drie sterke vrouwen” die volgens hem een belangrijke rol spelen in de internationale vertegenwoordiging van Suriname.
De OAS heeft voorafgaand aan Ramdins verkiezing als secretaris-generaal besloten het aantal beschikbare posities binnen de organisatie te reduceren. Vertrouwensfuncties worden direct ingevuld, terwijl andere posten via een competitieproces worden toegewezen. Ramdin verwacht via dat proces nog meer Surinamers aan te trekken binnen de OAS.
- Training klantvriendelijkheid luchthavenpersoneel om toeris…..
- Del Castilho: “Actie Bondru is slecht gevallen door gebrek …..
- GOw2 tijdelijk gesloten..
- Palm Boys bezorgt koploper Kampoe eerste verlies in tweede …..
- In strafzaak-Bordo: Verzoek vrijlating verdachte Jongaman a…..
- President stelt politiek gewin boven regels rechtsstaat..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 16 MEI 1998..
- Stanley Richenel Walter Hoever..
- Broodjes herinneringen..
- Twee drugsverdachten aangehouden aan Duytsweg te Henarpolde…..
- Docenten AdeKUS verlangen naar aquatisch ecologisch laborat…..
- OPTSU kandidaat voelt zich weer veilig na kap incident met …..
- Medewerkers Bufaz volgen bijscholingscursus nieuw Burgerlij…..
- 39-jarige man opgepakt die zich voordeed als agent..
- Adhin: “Het volk moet kunnen eten”..
- Woningbrand Nickerie mogelijk aangestoken: 2 verdachten in …..
- RBT-Paramaribo houdt man aan die zich als politieambtenaar …..
- Voorzitter DA’91: ‘geen water in de wijn, wij bundelen niet…..
- Verkiezingen onder druk..
- Ruzie over goud mondt uit in steekpartij..
- Officiële lancering programma ‘Royalty voor Iedereen’..