Op zaterdag 22 maart zal het World Wildlife Fund (WWF) in partnerschap met De Surinaamsche Bank (DSB), Earth Hour 2025 organiseren. Dit jaar staat Eart Hour in het teken van Water & Vuur. Het wordt gehouden bij het DSB-hoofdkantoor aan de Henck Arronstraat. Earth Hour is een jaarlijks terugkerend moment van eenheid, dat de wereld samenbrengt, natuurverlies en de klimaatcrisis in de schijnwerpers zet en miljoenen mensen inspireert om in actie te komen, en te pleiten voor dringende verandering. Omdat de Wereldwaterdag en Earth Hour in 2025 samenvallen, staat de cruciale rol van water voor al het leven op aarde centraal.
Het festival biedt een interactief ‘kennispark’ met meer dan 20 partijen die bezoekers inzicht geven in hoe vervuiling, ontbossing en klimaatverandering de natuurlijke watercyclus verstoren. Daarnaast is er een gevarieerd programma met entertainment, educatieve activiteiten, kunst, knutselen en stands met lokale lekkernijen.
Vanaf 1 maart kunnen teams zich inschrijven voor ‘het watermysterie’, een outdoor escape room gericht op kinderen die al spelend leren over water en duurzaamheid. “Toenemende extremen zoals droogte en overstromingen brengen ecosystemen in gevaar en ontregelen ons dagelijks leven”,aldus Marleen Stoffelen, Communication Officer van WWF.
De activiteiten starten om 16.00 uur en om 20.30 en 21.30 uur gaan de lichten symbolisch uit, daarna kunnen de aanwezigen genieten van een indrukwekkende show, waarmee Suriname zich aansluit bij miljoenen mensen wereldwijd die tijdens Earth Hour aandacht vragen voor de bescherming van onze planeet. Dit jaar viert DSB haar 160-jarig bestaan, een mijlpaal die haar rol als betrokken en vooruitstrevende partner in de samenleving benadrukt. Als partner van Earth Hour 2025 onderstreept DSB haar inzet voor een groenere toekomst.
“Duurzaamheid is geen keuze, maar een verantwoordelijkheid”, aldus Ashna Kamta, Chief Risk Officer van DSB. Verder benadrukt ze dat Earth Hour hét moment is om samen stil te staan bij klimaatverandering en in actie te komen is.
The post WWF en DSB organiseren Earth Hour 2025 ..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..