Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “Eén van de beleidsdomeinen in het plan is de hervorming van ons onderwijssysteem. Daaronder vallen curriculum vernieuwing, onderwijsstructuur, wetgeving, informatie en onderzoek. Bij curriculum vernieuwing nemen we ook de nieuwste technologieën mee om niet achter te blijven.” Dat houdt Roberta Leefland, manager van de plan unit, de Ware Tijd voor. Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) houdt deze maand workshops waarbij het Nationaal Onderwijs Beleidsplan 2024-2031 wordt behandeld.
Deelnemers aan de sessies zijn 25 tot dertig directeuren, onderdirecteuren en beleidsmedewerkers van de directoraten Cultuur, Administratief en Technisch Beheer, Hoger Onderwijs, Beroepsonderwijs en Algemeen Vormend Onderwijs. Donderdag was het de beurt aan het directoraat Administratief en Technisch Beheer. De spreker was Randjieta Petterson.
“Wij willen de leerkrachten vaardigheden bijbrengen, zodat het nieuwe curriculum beter tot zijn recht komt”Roberta Leefland
Inhoudelijk
Leefland vertelt aan de krant dat het plan de richting aangeeft die het onderwijs moet opgaan. Het document is opgesteld met medewerking van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, maar moet nu worden uitgevoerd.
Zij zegt dat belangrijk is welke projecten zullen worden uitgevoerd. “Bij professionele ontwikkeling willen we de leerkrachten vaardigheden bijbrengen, zodat het nieuwe curriculum beter tot zijn recht komt”, geeft Leefland als voorbeeld.
In de toekomst zullen er sessies zijn met de schoolplatformen, zodat ook het onderwijsveld en natuurlijk de scholen zijn geïnformeerd. Op 28 maart, bij de afsluiting van de serie workshops, zullen het beleidsplan in totaliteit en de projecten die daaruit voortvloeien worden gepresenteerd.
Breed informeren
Na alle sessies moeten de functionarissen terugkoppelen met hun eigen afdeling. Behalve met de directoraten moet het ministerie extern terugkoppelen met de partners, waarmee wordt samengewerkt in het onderwijsveld. “Het is een continu proces. Wij als Plan Unit hebben een ondersteunende en adviserende rol naar de directoraten toe”, legt Leefland uit.
Ze voegt toe dat de gemeenschap ook zal worden geïnformeerd over het plan. Dat zal met posters, lesbrieven voor scholen en een promovideo gebeuren. “Het is belangrijk dat niet alleen het ministerie, maar ook de hele gemeenschap wordt geïnformeerd over het plan, inclusief leerlingen en studenten om wie het uiteindelijk gaat.”
Het beleidsplan is het houvast van het ministerie en er moet daarbij worden gekeken naar duurzaamheid en de continuïteit van beleid. OWC-minister Henry Ori, die donderdag ook aanwezig was, zei ingenomen te zijn met de inzet van het departement richting duurzaam onderwijs.
Hij hoopt dat het volgende kabinet ook zal kijken naar mogelijkheden voor een Early Childhood Development-plan via het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting. De bewindsman heeft ook graag dat het beleidsplan onder de aandacht wordt gebracht van het parlement, zodat het college er aandacht aan schenkt.
OWC-minister Henry Ori zei ingenomen te zijn met de inzet van het departement richting duurzaam onderwijs.
- Alerte dochter waarschuwt moeder voor diefstal van portemon…..
- Ressort-coördinatoren OKB extra aangescherpt..
- Castelen: indien nodig zal oorlog worden gestart binnen OPT…..
- De regering heeft een IMF-inflatie tijdbom opgebouwd..
- De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan dat fede…..
- Volgens berichten werd in Sweida een Israëlische vlag gehes…..
- Al Jolani ontmoet Israëlische marionet Mahmoud Abbas..
- Negen huidige VHP-assembleeleden op verkiesbare plaatsen..
- Functie van OAS-secretaris-generaal stap dichterbij voor Ra…..
- Strengere handhaving op werk- en verblijfsvergunningen..
- Eerste officiële vaart van marineschip RSS Barracuda..
- Natuurbeschermers in coalitie voor voortbestaan zeekoeien..
- Ramdin: Chinalco deal niet van de tafel..
- Omgeving Slavernijmonument Amsterdam wordt grondig aangepak…..
- Leiderschap is ondankbaar!..
- VLS verwijt SPA en PALU ouderwets denken..
- 5 Zuid-Amerikaanse landen steunen OAS kandidatuur Ramdin..
- Ambassadeur Azerbeidzjan ziet bilaterale mogelijkheden in h…..
- Suriname klaar voor olie- en gasexploratie met Shell, Total…..
- Rijstboeren in Wageningen in nood door watertekort en stijg…..
- Azerbeidzjan en Suriname bespreken mogelijkheden voor samen…..