De Multi-disciplinaire & interdepartementale Werkgroep Armoedegrens bepaling (MWA) heeft onlangs een workshop gehouden, waarbij van gedachten is gewisseld met functionarissen van diverse ministeries en leden van de MWA, hoe de werkgroep kan worden omgevormd tot een permanent orgaan dat zich richt op onderzoek en het monitoren van armoede in Suriname.
Minister Steven Mac Andrew heeft bij deze gelegenheid benadrukt dat een permanent orgaan een pure noodzaak is, vooral daar Suriname zich gecommitteerd heeft aan de 2030 ontwikkelingsagenda en SDG 1 handelt over geen armoede.
Mac Andrew benadrukte eveneens, dat de verdere ontwikkeling van de olie- en gasindustrie, een dergelijk permanent orgaan eerder noodzakelijk maakt dan niet en dat de komende ontwikkelingen in deze industrie nimmer de aandacht mogen afleiden van de bestrijding van armoede en ongelijkheid.
De bewindsman gaf aan, dat de doelstellingen van een dergelijk orgaan goed geformuleerd moeten worden, zodat ze ook richting kunnen geven aan de institutionalisering van het orgaan. Onafhankelijk onderzoek, inclusief beleidsvoorstellen, maar ook het monitoren van sociale programma’s, vooral de effectiviteit, zag Mac Andrew als noodzakelijke taken van een permanent orgaan.
Met de oprichting van een permanent orgaan zal het armoedevraagstuk structureel worden aangepakt. De gewenste institutionalisering zal mogelijkheden scheppen tot benodigde middelen om armoede effectief te bestrijden. Het werk van dit orgaan zal eveneens moeten worden ondersteund door formeel beleid en wetgeving.
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..