Suriname staat in 2025 op het punt om Guyana te overtreffen in het aantal exploratie- en evaluatieboringen in het offshoregebied. Dit blijkt uit het World Oil Regional Report van Wood Mackenzie, dat de ontwikkelingen in het Guyana-Suriname-bekken analyseert. Voor het eerst sinds de ontdekking van het Liza-veld, verwacht Wood Mackenzie dat er meer boringen in Suriname worden uitgevoerd dan in Guyana.
De belangrijkste energiebedrijven die zich richten op Suriname zijn Petronas, Chevron, Shell en TotalEnergies. Deze partijen bereiden zich voor op grootschalige boorcampagnes in 2025. Volgens Wood Mackenzie is het aantal actieve operators in de regio sinds 2022 niet zo hoog geweest. De groeiende activiteiten in Suriname worden mede toegeschreven aan het beleid van de afgelopen jaren, waarbij sinds 2020 systematisch nieuwe offshoreblokken zijn toegewezen aan internationale bedrijven.
In 2024 waren de activiteiten in Suriname relatief rustig, met enkel ExxonMobil en Petronas die exploratieboringen uitvoerden. Petronas’ Fusaea-veld was de enige grote vondst in dat jaar. ExxonMobil had in Guyana een succesvol jaar met acht boringen in het Stabroek-blok, waarbij in vrijwel alle gevallen olie werd aangetroffen. Slechts één exploratieput leverde geen positief resultaat op.
Rystad Energy voorspelt dat er in 2025 en 2026 tien boringen zullen plaatsvinden in het Surinaamse offshoregebied. Deze verwachting benadrukt de groeiende interesse en het potentieel dat Suriname biedt binnen de offshore energiesector.
The post Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan in Guyana ..
- Shemar Rier pleit voor herinvoering van Jeugdparlement..
- Wan Okasi: ‘Moeilijke economische situatie geen excuus mens…..
- LOCAL CONTENT NIET ZALIGMAKEND..
- ‘Schaakonderwijs structureel onderdeel schoolsportvisie…..
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..
- Mexico-Stad eert 700 jaar Tenochtitlan: trots op Azteekse w….
- FUNDAMENTELE KOERSWIJZIGING BINNEN NPS VEREIST..
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag.
- AzG: meer dan 650 kinderen in Nigeria overleden door onderv…..
- Wat als Suriname niet onafhankelijk was geworden?.
- Passagiers vrezen voor hun leven tijdens vlucht naar Londen..
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..