PARAMARIBO — Mitchel Wongsodikromo en Rianto Kasanmoesdiran zijn de nieuwe districtscommissarissen (dc’s) van respectievelijk Saramacca en Coronie. De Communicatiedienst Suriname (CDS) meldt dinsdag dat beiden maandag op het presidentieel paleis door president Chandrikapersad Santokhi zijn beëdigd.
Op 12 maart had de CDS in een persbericht laten weten dat de dc’s van Saramacca (Sherin Bansi-Durga), Coronie (Maikel Winter) en Kabalebo (Josta Lewis) schriftelijk een verzoek tot ontheffing hadden ingediend en dat hun verzoeken op die dag door de regeringsraad zouden worden behandeld. In het persbericht van dinsdag is niet aangegeven wie op de plaats van Lewis komt.
Santokhi wees Wongsodikromo en Kasanmoesdiran in aanwezigheid van ministers, overige dc’s, directieleden en familie op het onmisbare belang van hun functie. De taak brengt volgens het staatshoofd – vooral vanwege de verkiezingen van 25 mei – dubbele verantwoordelijkheden met zich mee. Dit zowel op het gebied van goed bestuur als het waarborgen van een eerlijk en transparant verkiezingsproces. “U bent verantwoordelijk voor de verwerking en doorgeleiding van de processen-verbaal van de stemopneming, wat essentieel is voor de vaststelling van de verkiezingsuitslagen”, hield de president het duo voor.
Het staatshoofd moedigde de dc’s aan om met daadkracht en toewijding te werken aan de ontwikkeling van hun respectieve districten. “Ik ben ervan overtuigd dat uw benoeming bij het hoofdstembureau een weloverwogen keuze is, gebaseerd op uw motivatie, toewijding en deskundigheid.”
Wongsodikromo en Kasanmoesdiran meenden klaar te staan om aan de slag te gaan met de verkiezingen als uitdaging. Volgens de CDS gaven ze aan zich volledig te zullen inzetten voor een effectieve bestuursvoering, waarbij de samenwerking met de samenleving centraal staat.
Mitchel Wongsodikromo (l) en Rianto Kasanmoesdiran, de nieuwe dc’s van Saramacca en Coronie. [: kabinet van de president]
- Venezuela verwerpt steun van Caricom aan Guyana..
- Broers opgesloten wegens oplichting, verduistering en overt…..
- Harold Orlando Ravenberg (65) Paramaribo 1-3-2025..
- Francina Overman (90) Paramaribo 4-3-2025..
- Guyana wil blokkade verkiezingsplannen Venezuela in Esequib…..
- Dringende roep om een kenniscentrum voor goed bestuur; same…..
- Kosten-batenanalyse grondconversie nog niet gemaakt..
- Olieprijzen dalen door tarieven en OPEC-besluit..
- Invoerrechten op auto’s tijdelijk opgeschort na klach…..
- Dolly Partons echtgenoot Carl Dean overleden op 82-jarige l…..
- Rijswijkse moorden: Een Vergeten Hoofdstuk uit de geschiede…..
- Sociale uitkeringen in 5 jaar tijd gestegen van SRD 500 mil…..
- Anunja ‘Mi Wini’ Litanie wil stem zijn van vrouw die te mak…..
- Russische “absorptie” van Oekraïners: een oorlo…..
- VLS-leider Vishnudatt: “De nieuwe politiek geeft anderen de…..
- Padiecrisis in Guyana en invloed hiervan op Nickeriaanse bo…..
- Bruggenbouwers in 2025: Surinaamse jongeren gaan voor een n…..
- US$ 60 miljoen aan projecten Volksgezondheid in uitvoering..
- Busje vliegt in brand in Nickerie..
- Broers gearresteerd voor verschillende strafbare feiten..
- Nog té weinig ordehandhavers voor de verkiezingen; sollicit…..