Het Women’s Rights Centre (WRC) heeft met diepe verslagenheid gereageerd op het overlijden van Patricia Etnel, voormalig parlementariër en prominent lid van de Nationale Partij Suriname (NPS). In een verklaring betitelt de organisatie Etnel als een “dya dya uma” die op talloze manieren een verschil maakte, met name in de strijd voor vrouwenrechten en sociale rechtvaardigheid.
Etnel wordt door het WRC herinnerd als een bevlogen bondgenoot in de strijd tegen huiselijk geweld, seksueel grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer en andere vormen van gendergerelateerd geweld. “Ze was zichtbaar, hoorbaar en voelbaar aanwezig op momenten waarop het ertoe deed. Patricia was geen politicus van afstand – ze sprak namens mensen die zelden gehoord worden”, aldus de organisatie.
Haar inzet als parlementariër kenmerkte zich volgens het WRC door doortastendheid, betrokkenheid en moed. Ze stond bekend om haar scherpe tong, waarmee ze zich compromisloos uitsprak tegen onrecht. “Niet uit hardheid, maar uit moed”, benadrukt het WRC.
Toch stond haar vastberadenheid altijd in balans met haar medemenselijkheid. “Haar hart klopte voor iedereen die onrecht werd aangedaan.”
Naast haar politieke werk was Etnel actief als vrijwilliger en zette zij zich onvermoeibaar in voor maatschappelijke doelen, met speciale aandacht voor kinderen, jongeren en jonge vrouwen. Ze hechtte belang aan bewustwording over sociale rollen en stereotypen die gelijkwaardigheid in de weg staan – ook voor mannen.
Het Women’s Rights Centre memoreert ook Etnels diepe spiritualiteit, die volgens de organisatie niet dogmatisch, maar liefdevol en krachtgevend was. “Alles wat God voor mij doet, is goed”, zou ze vaak gezegd hebben – woorden die volgens het WRC, haar innerlijke rust en zelfbewustzijn weerspiegelden.
In het eerbetoon spreekt het Women’s Rights Centre zijn dank uit voor Etnels levenslange inzet en steun. “Wij zullen je missen. Diep. Dank je wel, intelligente, sterke, krachtige, lieve vrouw.”
The post Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: ‘Een bondgenoot in woord én daad’ ..
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran..
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..
- MAS-directeur Amafo: “We investeren in mensen om mee te doe…..
- GROENE LEEUWIN VINDT VROEGE RUST..
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakko…..
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval o…..
- Dasai klaar voor parlementaire werkzaamheden..
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..