Een feestelijke sfeer, diverse landbouwproducten en een sterke betrokkenheid van de gemeenschap markeerden het succes van de Women in Agriculture beurs, die op zaterdag 14 juni 2025 in Nieuw-Nickerie werd gehouden. Het evenement werd georganiseerd door het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in samenwerking met het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture Project Execution Unit (IICA-PEU) van het door de Inter- American Development Bank (IDB) gefinancierde Sustainable Agriculture Productivity Program (SU-L1052).
De beurs werd gehouden op de parkeerplaats naast de markt van Nickerie en bood een dynamisch platform aan om de vitale bijdragen van vrouwen in de Surinaamse landbouwsector te vieren en onder de aandacht te brengen. Meer dan 15 stands, geleid door vrouwelijke boeren en agro-ondernemers, toonden een breed scala aan lokaal geproduceerde goederen – van cassavesnacks en fruitplanten tot kruidenthee, organische meststoffen en handgemaakte ambachten.
Het evenement was niet alleen een levendige marktplaats, maar diende ook als een ruimte om te leren, inspiratie op te doen en een zinvolle dialoog aan te gaan. Vrouwen deelden hun persoonlijke reizen, innovatieve praktijken en ondernemersinzichten met collega-boeren, institutionele partners en leden van het publiek. De beurs onderstreepte verder het belang van een grotere vertegenwoordiging en leiderschap van vrouwen in de landbouw, vooral in besluitvormingsorganen zoals waterschappen en coöperaties.
Belangrijke partners, waaronder Stichting Moeder Hart, Wi Uma Fu Sranan, Stichting Sari, Erna’s Garden, FAO, WUSC-Caribbean, FinaBank en Amanah Trust Bank, waren aanwezig om bezoekers te voorzien van waardevolle tools, diensten en informatie die vrouwen in de landbouw ondersteunen.
Het directoraat Veeteelt van het ministerie van LVV heeft tezamen met het directoraat Landbouw en Landbouwkundig onderzoek geparticipeerd. Het directoraat Veeteelt participeerde met een info booth met o.a. teelttechnische informatie en veeteeltvoorlichters. Het doel hiervan was om o.a. de jongeren en vrouwen uit het district te interesseren voor een van de subsectoren binnen veeteelt. Met meer kennis en zelfvertrouwen krijgen ze meer kansen in de agrarische sector. Door te participeren is wederom gebleken dat er een grote behoefte was aan informatieoverdracht, waaraan getracht is invulling te geven. Daarnaast hebben de afdelingen Onderzoek, Landbouw en Diergezondheid van LVV bijgedragen door technische begeleiding, trainingsmateriaal en mentorschapsmogelijkheden aan te bieden.
“Het doorzettingsvermogen, de creativiteit en de veerkracht van deze vrouwen in de landbouwsector is echt inspirerend”, zegt Gabrielle Johnson, programmamanager van de PEU. “Evenementen als deze erkennen niet alleen hun bijdragen, maar helpen ook de systemen en netwerken te versterken die hun succes ondersteunen.”
Districtscommissaris Senrita Gobardhan, die ook de beurs bijwoonde, deelde haar persoonlijke toewijding aan de zaak: “Dit is een onderwerp dat me na aan het hart ligt. Ik heb vrouwen in de landbouw altijd gesteund en we moeten doorgaan met het creëren van kansen voor hen om hun vaardigheden te ontwikkelen en toegang te krijgen tot de middelen die ze nodig hebben om te groeien.”
De beurs maakt deel uit van de genderstrategie binnen het SU-L1052-project, dat sterk de nadruk legt op empowerment, leiderschap en economische vooruitgang van vrouwen in de landbouwsector. Dit initiatief ondersteunt de bredere visie op inclusieve plattelandsontwikkeling en duurzame voedselsystemen in Suriname.
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..