Een feestelijke sfeer, diverse landbouwproducten en een sterke betrokkenheid van de gemeenschap markeerden het succes van de Women in Agriculture beurs, die op zaterdag 14 juni 2025 in Nieuw-Nickerie werd gehouden. Het evenement werd georganiseerd door het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in samenwerking met het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture Project Execution Unit (IICA-PEU) van het door de Inter- American Development Bank (IDB) gefinancierde Sustainable Agriculture Productivity Program (SU-L1052).
De beurs werd gehouden op de parkeerplaats naast de markt van Nickerie en bood een dynamisch platform aan om de vitale bijdragen van vrouwen in de Surinaamse landbouwsector te vieren en onder de aandacht te brengen. Meer dan 15 stands, geleid door vrouwelijke boeren en agro-ondernemers, toonden een breed scala aan lokaal geproduceerde goederen – van cassavesnacks en fruitplanten tot kruidenthee, organische meststoffen en handgemaakte ambachten.
Het evenement was niet alleen een levendige marktplaats, maar diende ook als een ruimte om te leren, inspiratie op te doen en een zinvolle dialoog aan te gaan. Vrouwen deelden hun persoonlijke reizen, innovatieve praktijken en ondernemersinzichten met collega-boeren, institutionele partners en leden van het publiek. De beurs onderstreepte verder het belang van een grotere vertegenwoordiging en leiderschap van vrouwen in de landbouw, vooral in besluitvormingsorganen zoals waterschappen en coöperaties.
Belangrijke partners, waaronder Stichting Moeder Hart, Wi Uma Fu Sranan, Stichting Sari, Erna’s Garden, FAO, WUSC-Caribbean, FinaBank en Amanah Trust Bank, waren aanwezig om bezoekers te voorzien van waardevolle tools, diensten en informatie die vrouwen in de landbouw ondersteunen.
Het directoraat Veeteelt van het ministerie van LVV heeft tezamen met het directoraat Landbouw en Landbouwkundig onderzoek geparticipeerd. Het directoraat Veeteelt participeerde met een info booth met o.a. teelttechnische informatie en veeteeltvoorlichters. Het doel hiervan was om o.a. de jongeren en vrouwen uit het district te interesseren voor een van de subsectoren binnen veeteelt. Met meer kennis en zelfvertrouwen krijgen ze meer kansen in de agrarische sector. Door te participeren is wederom gebleken dat er een grote behoefte was aan informatieoverdracht, waaraan getracht is invulling te geven. Daarnaast hebben de afdelingen Onderzoek, Landbouw en Diergezondheid van LVV bijgedragen door technische begeleiding, trainingsmateriaal en mentorschapsmogelijkheden aan te bieden.
“Het doorzettingsvermogen, de creativiteit en de veerkracht van deze vrouwen in de landbouwsector is echt inspirerend”, zegt Gabrielle Johnson, programmamanager van de PEU. “Evenementen als deze erkennen niet alleen hun bijdragen, maar helpen ook de systemen en netwerken te versterken die hun succes ondersteunen.”
Districtscommissaris Senrita Gobardhan, die ook de beurs bijwoonde, deelde haar persoonlijke toewijding aan de zaak: “Dit is een onderwerp dat me na aan het hart ligt. Ik heb vrouwen in de landbouw altijd gesteund en we moeten doorgaan met het creëren van kansen voor hen om hun vaardigheden te ontwikkelen en toegang te krijgen tot de middelen die ze nodig hebben om te groeien.”
De beurs maakt deel uit van de genderstrategie binnen het SU-L1052-project, dat sterk de nadruk legt op empowerment, leiderschap en economische vooruitgang van vrouwen in de landbouwsector. Dit initiatief ondersteunt de bredere visie op inclusieve plattelandsontwikkeling en duurzame voedselsystemen in Suriname.
- Vijftig vaders doen mee aan Vaderdag special van Stichting …..
- Familieruzie eindigt in bloedbad..
- FORMATIEFOUTEN..
- Ook regen en onweer op deze vaderdag..
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg…..
- President Lula roept op tot sterkere internationale veiligh…..
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..