Hij leeft waar de zon nooit komt, maar draagt nog steeds zijn eigen licht. Dit is de zwarte zeeduivelvis (Melanocetus johnsonii) – een vis uit de hadale zone, meer dan 2000 meter diep.
Die gloeiende bol op zijn kop? Een bioluminescent lokaas gevuld met bacteriën die licht produceren. De vis zwaait er zachtjes mee, als een worm aan een touwtje, om de prooi te lokken en hem recht in zijn bek te laten zwemmen. En die tanden? Die buigen naar binnen – als er eenmaal iets in zit, komt het er niet meer uit.
Maar de echte nachtmerrie? Mannetjes zijn zes keer kleiner en als ze eenmaal een vrouwtje hebben gevonden, bijten ze haar…en laten ze haar nooit meer los.
Mandíbula flexible para comer animales más grandes: así es el aterrador pez diablo Un hallazgo sorprendente en Canarias: captan en vídeo a un raro ejemplar de pez diablo negro en la superficie, una escena casi nunca vista. El pez diablo negro (Melanocetus johnsonii) es… pic.twitter.com/zG0OgNpHJ4— La Provincia (@laprovincia_es) February 7, 2025
- Sozavo vacature – DATA CENTER ADMINISTRATOR..
- Sozavo vacature – CHANGE MANAGEMENT..
- Borstvoeding beschermt moeder en kind tegen chronische ziek…..
- Minister Landveld bezoekt SLM in kader van oriëntatie..
- Veertig studenten ronden NATIN Olie en Gasopleiding af..
- Collectie..
- Sozavo vacature – PROJECT ASSISTANT..
- Bij kennismaking met TCT-minister: Gonesh waarschuwt voor v…..
- 6-jarig jongetje verdronken in Saramaccakanaal..
- Onderzoek naar onregelmatigheden teruggave inbeslaggenomen …..
- EBS in crisis: een staatsbedrijf gegijzeld door politieke b….
- Lichaam geborgen van zesjarige die verdronk in Saramaccakan…..
- OM dient vordering gvo in bij rechter-commissaris in zaak-G…..
- In beslag genomen goederen Narcotica Brigade gestolen..
- Brandweer scherpt preventiemaatregelen aan met oog op droge…..
- Bij kennismaking met TCT-minister: Gonesh waarschuwt voor v…..
- Minister Tsang stuurt last-minute aangenomen personeel naar…..
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Uitspraak over rechtmatigheid vervolging Hoefdraad uitgeste….
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek in zaak-GOODING ve…..
- Democratie op z’n Surinaams: de ene ambtenaar krijgt brood,…..