De wisselkoersen voor de dollar en euro in Suriname zijn deze week opnieuw gestegen. Bij cambio’s wordt de Amerikaanse dollar momenteel verkocht voor SRD 39,-, en de euro voor SRD 44,-. Deze stijging bevestigt de aanhoudende waardevermindering van de Surinaamse dollar (SRD) ten opzichte van buitenlandse valuta.
De aankoopkoersen liggen op SRD 38,50 voor de Amerikaanse dollar en SRD 43,40 voor de euro. Dit betekent dat consumenten en bedrijven meer Surinaamse dollars moeten inwisselen, om aan buitenlandse valuta te komen. De oplopende wisselkoersen leiden tot prijsstijgingen van goederen en diensten die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel en medische producten.
Volgens valutahandelaren wordt de koersontwikkeling niet alleen bepaald door vraag en aanbod, maar speelde ook de politieke onzekerheid in aanloop naar de verkiezingen daarom een mogelijke rol.
De toenemende vraag naar euro’s en dollars jaagt de wisselkoersen verder omhoog, waardoor de druk op de SRD blijft toenemen.
Deze negatieve trend is sinds eind mei zichtbaar en lijkt mede gevoed door een gebrek aan vertrouwen in het toekomstig financieel beleid van het land.
De waardedaling van de SRD heeft directe gevolgen voor de koopkracht van burgers. Importeurs en winkeliers zien hun kosten stijgen en berekenen deze door aan de consument. Hierdoor worden dagelijkse producten en diensten steeds duurder, wat het leven in Suriname aanzienlijk onaangenamer maakt. Zonder snel en effectief ingrijpen van beleidsmakers, dreigt de druk op de SRD en de economie verder toe te nemen.
The post Wisselkoersen blijven stijgen ..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..