De wisselkoersen voor de dollar en euro in Suriname zijn deze week opnieuw gestegen. Bij cambio’s wordt de Amerikaanse dollar momenteel verkocht voor SRD 39,-, en de euro voor SRD 44,-. Deze stijging bevestigt de aanhoudende waardevermindering van de Surinaamse dollar (SRD) ten opzichte van buitenlandse valuta.
De aankoopkoersen liggen op SRD 38,50 voor de Amerikaanse dollar en SRD 43,40 voor de euro. Dit betekent dat consumenten en bedrijven meer Surinaamse dollars moeten inwisselen, om aan buitenlandse valuta te komen. De oplopende wisselkoersen leiden tot prijsstijgingen van goederen en diensten die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel en medische producten.
Volgens valutahandelaren wordt de koersontwikkeling niet alleen bepaald door vraag en aanbod, maar speelde ook de politieke onzekerheid in aanloop naar de verkiezingen daarom een mogelijke rol.
De toenemende vraag naar euro’s en dollars jaagt de wisselkoersen verder omhoog, waardoor de druk op de SRD blijft toenemen.
Deze negatieve trend is sinds eind mei zichtbaar en lijkt mede gevoed door een gebrek aan vertrouwen in het toekomstig financieel beleid van het land.
De waardedaling van de SRD heeft directe gevolgen voor de koopkracht van burgers. Importeurs en winkeliers zien hun kosten stijgen en berekenen deze door aan de consument. Hierdoor worden dagelijkse producten en diensten steeds duurder, wat het leven in Suriname aanzienlijk onaangenamer maakt. Zonder snel en effectief ingrijpen van beleidsmakers, dreigt de druk op de SRD en de economie verder toe te nemen.
The post Wisselkoersen blijven stijgen ..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist..
- Vijf overlevenden bij bootongeval op de Marowijne rivier; d…..
- NDP: Tragisch bootongeluk schokt ons diep..
- Yorka supu..
- Nieuw MRI Flow-gebouw opgeleverd na 17 jaar voorbereiding..
- Zes politieke partijen tekenen regeerakkoord..
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname..
- Jorka Supu..
- TotalEnergies dient plannen in voor geplande offshore olie-…..
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina..
- Tweede Kamer vergadert over visumvrij reizen voor Suriname..
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoor…..
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..
- President Santokhi spreekt medeleven uit na dodelijk booton…..
- Cool-D brengt inspirerend nummer ‘Problema’ uit..
- NPS verslagen van bericht over bootongeluk..