Meteen nadat de zoemer voor de laatste keer klonk, liet Michael Boapeah uitgeput zijn hoofd over de touwen hangen. Hoewel het een gelijk opgaande strijd was om de middengewicht wereldtitel tijdens Glory 100 in Rotterdam, leek de Ghanees ervan overtuigd dat hij dit keer genoeg had gedaan om kampioen Donovan Wisse van zijn troon te stoten.
Sterker nog: terwijl de jury zich over het eindoordeel boog, liepen de tranen van blijdschap al over Boapeahs wangen. Die sloegen echter om in tranen van verdriet en frustratie toen de MC de uitslag voorlas: 47-48, 49-46, 48-47 — drie keer in het voordeel van Wisse.
De Surinaamse vechter boekte daarmee niet alleen zijn 23ste overwinning in 24 partijen, en zijn twaalfde op rij, maar ging ook voorbij een kickbokslegende. Wisse verdedigde zaterdag namelijk voor de zesde keer op rij met succes zijn middengewicht wereldtitel — één keer meer dan de Braziliaan Alex Pereira, die inmiddels furore maakt in de UFC.
Publiek protesteertNiet iedereen kon zich zaterdag vinden in het jurybesluit om Wisse de overwinning toe te kennen. Het publiek in Ahoy, Rotterdam protesteerde luidruchtig tegen de uitslag, waardoor het bijna anderhalve minuut duurde voordat de Surinaamse vechter aan het gebruikelijke ringinterview kon beginnen.
“Ik weet dat de fans teleurgesteld zijn over het resultaat, maar ik kan daar niets aan doen,” gaf Wisse toe. “Het is een jurysport. Deze gevechten kan je alleen overtuigend winnen met een knock-out, en die kwam er niet. Het kon beide kanten op, maar de jury heeft een besluit genomen.”
Wisse, die Boapeah in 2023 ook al versloeg, hintte op een trilogie: “Vandaag ben ik de winnaar, maar misschien kunnen we dit nog een derde keer doen.”
In tegenstelling tot Wisse raakte Tarik Khbabez eerder op de avond wél zijn wereldtitel in het lichtzwaargewicht kwijt. De Haagse vechter met Marokkaanse roots verloor van de Litouwer Sergej Maslobojev. Rico Verhoeven behield wél zijn zwaargewichttitel: de Nederlandse kickbokslegende versloeg de Rus Artem Vakhitov op punten.
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..