Het Chinese energiebedrijf Wison New Energies is gecontracteerd om een haalbaarheidsstudie uit te voeren voor een geplande drijvende installatie voor Floating Liquefied Natural Gas (FLNG) bij Surinames offshore Blok 52. Dat maakte het bedrijf vrijdag bekend via LinkedIn.
De beoogde FLNG-faciliteit zal ongeveer 120 kilometer uit de Surinaamse kust worden gebouwd, op een diepte van circa 450 meter. De installatie moet gas ontvangen van het onderzeese productiesysteem van het Sloanea-veld, het verwerken tot LNG en condensaat, en deze producten vervolgens leveren aan zowel de binnenlandse markt als internationale afnemers.
Volgens Wison, kan de studie dienen als basis voor een front-end engineering design (FEED)-traject, en zo bijdragen aan het versnellen van het streven van Suriname naar energieonafhankelijkheid. Tegelijkertijd zou het project de mondiale leveringsketens voor schone energie versterken. Blok 52 is momenteel volledig in handen van het Maleisische staatsbedrijf Petronas, nadat ExxonMobil zich eind vorig jaar uit het blok heeft teruggetrokken.
Petronas heeft eerder al aangegeven potentie te zien voor een FLNG-ontwikkeling in dit gebied, na meerdere olie- en gasvondsten. Staatsolie-topman Annand Jagesar liet eerder dit jaar weten, dat een definitieve investeringsbeslissing (FID) voor Blok 52 wordt verwacht in 2026. Dat besluit zal volgen op de FID voor het GranMorgu-project in het naastgelegen Blok 58, waar TotalEnergies de leiding heeft. Volgens consultancybedrijf Rystad Energy, zou Surinames eerste zelfstandige gasproject in Blok 52 mogelijk al in 2031 in productie kunnen gaan.
The post Wison New Energies onderzoekt FLNG-mogelijkheden voor offshore Blok 52 ..
- AWJ ontvangt voortgangsrapportage personeelsbeleid Newmont..
- Politieke partijen en bezoekers lovend over verkiezingsbeur…..
- Jogi ziet NPS geen 10 zetels halen..
- Adhin: ‘Peilingen geven geen eerlijk beeld door angstcultuu…..
- BOG roept op tot actie tijdens Vaccinatieweek: “Controleer …..
- Kans op korte buien in de middag..
- Hoofdstembureaus krijgen extra ondersteuning..
- Reconstructie onthult marteling en dood van Oekraïense jour…..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering..
- 41 Surinaamse bedrijven krijgen in totaal USD 2,1 miljoen i…..
- Rijschoolhouders uiten zorgen over digitalisering rijexamen…..
- Tweede deelonderzoek spraakmakende rechtszaak-SPSB begonnen..
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS..
- ‘Hof van Justitie schept precedenten bij uitspraak politiek…..
- Mijlpaal Surge-programma: 41 ondernemingen ontvangen matchi…..
- Advocaat luidt noodklok: staat blijft vergoeding voor koste…..
- Datasur en partners inspireren Surinaams bedrijfsleven met …..
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan..
- Ruim vijftig kinderen Marijkedorp creatief aan de slag..