Adelien Wijnerman, minister van Financiën en Planning, heeft tijdens de begrotingsbehandeling gezegd, dat de regering het sterk opgelopen begrotingstekort zal invullen met een schuldenplan dat binnenkort door haar aan De Nationale Assemblee (DNA), gepresenteerd zal worden. De tekorten die zijn ontstaan door extra uitgaven en subsidies, zullen hiermee worden opgevangen.
De subsidie aan de Energie Bedrijven Suriname (EBS), heeft volgens Wijnerman, een zware druk gelegd op de begroting voor 2025. Dit bedrag, dat na interventie van VHP-fractievoorzitter Asiskumar Gajadien alsnog is opgenomen, zorgt voor een stijging van SRD 1,6 miljard. Hierdoor komt het totale tekort uit op ruim SRD 13 miljard, gelijk aan ongeveer 8 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
Ook de aanpassing van lonen en salarissen heeft bijgedragen aan de toename van het begrotingstekort. Nog vóór de toevoeging van het subsidiebedrag, bedroeg het tekort al 7 procent van het bbp. Minister Wijnerman wees erop, dat de door de vorige regering ingediende begroting slechts tot augustus 2025 was doorgerekend en daardoor onvoldoende toereikend bleek. Het parlement keurde afgelopen vrijdag unaniem de begroting goed. Wijnerman benadrukte, dat snelle goedkeuring noodzakelijk was, omdat anders de uitbetaling van lonen en salarissen in gevaar zou komen. Deze uitgaven konden immers niet langer worden gedekt door de begroting van 2024. Wijnerman deelde mee, dat er nog gesprekken gaande zijn met zowel de EBS als Staatsolie over openstaande terugbetalingen. Ook onderstreepte zij het belang van het versterken van de uitvoeringscapaciteit van door internationale instellingen gefinancierde projecten, aangezien de realisatie daarvan vaak achterblijft. Tot slot verzekerde Wijnerman het parlement dat de regering bij deze en toekomstige begrotingen, strenger toezicht zal uitoefenen.
The post Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen strenger toezicht uitoefenen’ ..
- Overheid in de berm..
- Jongen (15) steekt 14-jarig vriend in brand na ruzie om ada….
- Dc’s krijgen slechts SRD 1 miljoen per jaar voor werkzaamhe…..
- Politie onderschept 8 illegaal vervoerde vogels in auto bij….
- VAN SANTOKHI NAAR SIMONS..
- Politie onderschept illegale vogelhandel bij controlepost B…..
- Onschendbaarheid..
- U kunt nu een elektrische auto huren voor minder dan 100 do….
- Donetsk sleutel in Poetins strategie.
- Sociaal leven in Bolivia wordt voor het eerst in twee decen….
- Hamas aanvaardt Arabisch plan voor wapenstilstand in Gaza.
- Politie treft illegaal vervoerde vogels aan bij controlepos….
- President Simons krijgt officieel geverifieerd Facebookacco…..
- Wachters met dutty eye.
- Ricky Martin schrijft geschiedenis als eerste Latin Icon bi….
- Dennis Rodman haalt uit naar Travis Hunter: “Wees gewoon ge….
- Doechii: Van talent tot fenomeen op ‘Pukkelpop’.
- GBB-minister zet in op transparant en efficiënt grondbelei…..
- ‘Fort Buku’: film met magie, mysterie en vleugje kinderdroo…..
- Vrouw overwint suikerverslaving en valt 127 kilo af .
- Vrede in Oekraïne noodzakelijk voor rust in de wereld.