Vrienden en kennissen hebben afscheid genomen van gewezen president Jules Albert Wijdenbosch. De oud-president werd met staatseer naar zijn laatste rustplaats gebracht. In de hal van de Kamer van Koophandel en Fabrieken hadden familie, vrienden en hoogwaardigheidsbekleders zich gisteren verzameld om hun respect te betuigen aan een van de meest invloedrijke figuren in de Surinaamse politiek.
ADVERTENTIE
President Chan Santokhi en first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry waren aanwezig, samen met leden van de Raad van Ministers en De Nationale Assemblee. Het moment van de begrafenis werd door velen gezien als een moment van reflectie voor het land, dat afscheid nam van een man die zich zijn hele leven heeft ingezet voor de ontwikkeling van Suriname.
Wijdenbosch wordt herinnerd als een denker en doener, een man met een sterke visie, scherpe analytische vaardigheden en een onmiskenbare liefde voor Suriname. Zijn bijdragen aan de structurele ontwikkeling van het land, vooral op het gebied van infrastructuur, zijn nog steeds zichtbaar in het hedendaagse Suriname. Het oud-staatshoofd wordt gezien als een voorvechter van vooruitgang, die zijn ideeën met kracht uitdroeg en ook daadwerkelijk actie ondernam.
Als politicus en intellectueel laat Wijdenbosch een rijke nalatenschap achter. Hij beschikte over indrukwekkende dossierkennis, en zijn werk heeft een blijvende invloed gehad op het politieke en maatschappelijke landschap van Suriname.
Zijn betrokkenheid reikte verder dan de politiek; hij was actief in verschillende maatschappelijke organisaties, sportverenigingen en initiatieven die de Surinaamse gemeenschap zowel in Suriname als in Nederland versterkten.
De ex-president was bovendien een bekwame bruggenbouwer, in staat om mensen en werelden met elkaar te verbinden. Zijn gedachtegoed en voorbeeld zullen dienen als een inspiratiebron voor toekomstige generaties. Suriname neemt afscheid van een man die het land met hart en ziel heeft gediend.
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze …..
- BONDRU-campagne bekritiseerd door OPTSU-voorzitter Imran Ta…..
- Brunswijk aanvaardt uitdaging van Akiemboto: “Zeg maar waar…..
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering..
- Politiek-analist Hardeo Ramadhin: afgelopen met “goedkope z…..
- Financiën en Planning herkent niets in verhaal klokkenluide…..
- Algoe: “President heeft in vijf jaar geen enkele maatregel …..
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma..
- Vanaf 23 mei 00.00 uur s’avonds afsluiting verkiezingscampa…..
- Vrouw steekt ex-vriend neer tijdens bezoek..
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer..
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..
- BEP pleit in Nickerie voor burgerparticipatie en fiscale de…..
- Jongeren leren ondernemen met steun van SPWE en AW en J..
- Nurmohamed: ‘Nieuwe minister moet het werk continueren’..
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..
- Stichting Bondru doorbreekt stilte over stemadvies en is te…..
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..