PARAMARIBO — “Uit de evaluaties met de deelnemers na afloop kan worden geconcludeerd dat de avond als geslaagd mag worden aangemerkt. Wi Tru Sranan zal haar bijdrage blijven leveren om te komen tot succesvolle implementatie van gedragscodes bij de diverse korpsen in Suriname.” Dat schrijft de stichting Wi Sranan over de werksessie ‘Code of Conduct’ die ze op 13 juni heeft verzorgd voor vertegenwoordigers van het Korps Politie Suriname, Korps Brandweer Suriname, Korps Penitentiaire Ambtenaren en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname.
In maart 2024 was er al een soortgelijke sessie gehouden voor deze korpsen en diensten. Die van vrijdag was een vervolg daarop. Het doel was de korpsen te begeleiden bij het ontwikkelen van korpswaarden en gedragscodes en aanscherping voor korpsen die er al één hebben. Besloten is een derde sessie te plannen, waarin de vervolgstappen zullen worden besproken om te komen tot formele gedragscodes. Genoemd worden commitment verkrijgen van de korpsleidingen, conceptontwikkeling, goedkeuring, training en implementatie en evaluatie na zes maanden.
“Als voornaamste uitdagingen werden genoemd een groeiend gebrek aan discipline, werving van ‘friends & family‘ en corruptie”
Tijdens de werksessie vrijdag, geleid door Frans Eersteling van Wi Tru Sranan, werd in groepen gewerkt aan respectievelijk waarden en normen, omgaan met dilemmas, toezicht en handhaving en opbouw van de gedragscode. Als belangrijke waarden werden vakkennis en -kunde, collegialiteit, samenwerking, gedisciplineerd zijn, respect, integriteit, dienstbaar zijn aan de samenleving, rechtvaardigheid en objectiviteit bij conflictbehandeling door de korpsen naar voren gebracht.
Uitdagingen
Als voornaamste uitdagingen werden genoemd een groeiend gebrek aan discipline, werving van ‘friends & family’ en corruptie. In verband hiermee werd benadrukt dat moed een cruciale waarde is om het goede voorbeeld te geven, om rechtvaardig te handelen en om corruptie te bestrijden.
Vóór aanvang verschafte Wendy Ramautarsing, voorzitter van Wi Tru Sranan, informatie over de visie, doelen en werkwijze van de stichting. Eén van de doelen is dat zoveel mogelijk organisaties en leiders in Suriname met organisatiewaarden en gedragscodes gaan werken. Op die manier wordt beoogd waarden en normen in de samenleving te versterken.
Tijdens de werksessie bogen de vertegenwoordigers zich in groepen over de totstandkoming van de gedragscode. [: GoSion Media]
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..
- PRO-leden stemmen in met coalitiedeelname A20..
- Suriname krijgt zijn eerste vrouwelijke president..
- Gezochte zanger O.T. Puur opgepakt met illegaal vuurwapen..
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoo…..
- SURINAME VERDIENT BETER DAN VERDEELDHEID..
- TIJD VOOR EEN NEUTRALE PRESIDENT?..
- Treurig..
- Partijstructuren NPS steunen deelname aan nieuwe coalitie..
- OKB: “Te veel ongeregeldheden bij stembureaus zorgen voor o…..
- NPS neemt sleutelposities op zich in nieuwe coalitie..
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelnam…..
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen..
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP..
- NPS congres geeft mandaat voor samenwerking met NDP..
- ABOP-congres stemt in met deelname aan coalitie..
- NDP bekrachtigt samenwerking: regeerakkoord vanavond ondert…..
- ABOP-structuren verdeeld over coalitiedeelname..
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..