Tekst Steven Seedo
PARAMARIBO — Stichting Wi Sranan Dren, bekend van het verbindingslied ‘Wi Na Sranan’ uit 2022, komt dit jaar met de theatervoorstelling ‘Inclusieve Harmonie’. Het zal dans, zang, toneel, poëzie en storytelling omvatten, gebracht door mensen met en zonder beperking. De muziek wordt verzorgd door een negenkoppige band. Het evenement staat gepland voor 30 augustus in het Assuria Event Center.
Carlo ‘Al Goodah’ Goedhart van de stichting vertelt aan de Ware Tijd dat de keus voor een theaterevenement deze keer in plaats van een lied “een bewuste en noodzakelijke” is. “De omstandigheden waarin mensen met een beperking in Suriname dagelijks moeten leven, vragen om meer dan alleen een muzikale boodschap. Ze vragen om een collectieve bewustwording die voelbaar, zichtbaar én onvergetelijk is”, verklaart Goedhart.
Theater heeft volgens hem de unieke kracht om verhalen tot leven te brengen, emoties direct over te dragen en het publiek onderdeel te maken van de boodschap. “Met ‘Inclusieve Harmonie’ willen wij niet alleen spreken over inclusie, maar het ook daadwerkelijk tonen: op het podium, in de samenstelling van de cast en in de boodschap van saamhorigheid, rechtvaardigheid en menselijkheid.’’
‘Onze mensen met een beperking verdienen zichtbaarheid, respect en structurele ondersteuning.’
Hij vindt het belangrijk dat de samenleving – en vooral beleidsmakers – niet alleen horen, maar ook zien en voelen wat het betekent om dagelijks te worden uitgesloten van volwaardige participatie. De voorstelling is niet slechts een artistieke keuze, maar een noodkreet in de vorm van schoonheid en kracht. “Onze mensen met een beperking verdienen zichtbaarheid, respect en structurele ondersteuning. Dit theater is hun stem.”
Financiering
De focus van de stichting ligt momenteel volledig op het theaterevenement. Dit unieke project vraagt om een intensieve voorbereiding, een doordachte organisatie en gaat gepaard met aanzienlijke kosten. Goedhart vertelt aan de Ware Tijd dat het Cultuurfonds Suriname een substantiële financiële ondersteuning geeft via een bijdrage van De Nederlandse Bank. “We zijn, samen met onze partners stichting Wan Okasi en Nationale Stichting voor Blinden en Slechtzienden in Suriname, daar buitengewoon dankbaar voor.” Hij hoopt dat ook het Surinaamse bedrijfsleven het project zal ondersteunen. “Samen kunnen we bouwen aan een inclusieve samenleving waarin niemand wordt buitengesloten.”
Na ‘Wi Na Sranan’ in 2022 werd het jaar daarop ‘W’e Kon’ uitgebracht. In 2024 is door geldgebrek geen song uitgebracht, maar is de stichting begonnen met de try-out van de workshop ‘Muzikale culturele eenheid jongeren’, die succesvol is verlopen. “Het uitbrengen van nieuwe songs blijft op onze agenda. We geloven sterk in de kracht van muziek om maatschappelijke thema’s te belichten en mensen te verbinden. In de toekomst zullen wij songs lanceren met een duidelijke sociaal-maatschappelijke boodschap.” Stichting Wi Sranan Dren, opgericht in mei 2023, heeft niet alleen als doel enkel liederen uit te brengen, maar gebruikt muziek als rode draad bij al haar activiteiten.
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart..
- Landgenoten nemen massaal afscheid van overleden DNA-lid Pa…..
- Wegomleggingen in verband met vergadering DNA..
- Twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van gascili…..
- Hakrinbank presenteert sterke jaarresultaten en groeiperspe…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en het verberg…..
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..