Berichtendienst WhatsApp wordt per direct verboden op alle elektronische communicatiemiddelen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigen. Dat meldt de cybersecuritydienst van het Huis. De dienst maakt zich al langer zorgen over de cyberveiligheid.
Werknemers is verzocht de app te verwijderen en een alternatief te gebruiken zoals Signal of FaceTime. Leden van het Huis mogen alleen nog op hun persoonlijke mobiele telefoon gebruik maken van WhatsApp. Voor zover bekend zijn er geen plannen om WhatsApp ook te verbieden in de Senaat, het andere Huis van het Amerikaanse Congres.
‘Gebruik van de app is risicovol’De dienst heeft een memo uitgestuurd naar leden en werknemers waarin wordt gesteld dat het gebruik van de app risicovol is voor gebruikers vanwege beveiligingsrisico’s. Er zou een gebrek zijn aan transparantie over de bescherming van gebruikersgegevens. Ook zou de versleuteling van opgeslagen gegevens ontbreken.
“Medewerkers van het Huis mogen de WhatsApp-applicatie NIET downloaden of bewaren op een apparaat van het Huis, inclusief mobiele, desktop- of webbrowserversies van de producten”, aldus de dienst.
Moederbedrijf Meta zegt tegen persbureau Reuters het “in de sterkst mogelijke bewoordingen” oneens te zijn met het besluit van de dienst. Ook zegt een woordvoerder dat de app betere beveiliging biedt dan de alternatieven die in het memo worden voorgesteld.
De stap van de cybersecuritydienst is uitzonderlijk in het Westen, omdat WhatsApp in het algemeen bekend staat om de solide ‘end-to-end’ versleuteling van berichten.
WhatsApp vermijden in IranWel heeft de Iraanse staatstelevisie afgelopen week burgers met klem verzocht de app te verwijderen. De staat meent dat WhatsApp data verzamelt en deze deelt met Israël.
WhatsApp reageerde in een verklaring dat de oproep een excuus is om de berichtendienst voor burgers te blokkeren. “Op een moment dat mensen die het hardst nodig hebben”, aldus de berichtendienst.
Verder zegt WhatsApp de precieze locatie van gebruikers in Iran niet te volgen. Ook zegt het geen logboeken bij te houden of persoonlijke berichten te lezen die mensen elkaar sturen. Bovendien deelt de app in de reactie dat zij geen informatie aan overheden verstrekken.
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..
- VHP erkent verkiezingsuitslag en overweegt kandidaatstellin…..
- MENNONITISCHE LANDBOUW IN PERU EN DE PARALLELLEN MET SURINA…..
- VHP beraadt zich over kandidaatstellingen..
- President: Boeroes symbool van integratie en doorzettingsve…..
- Santokhi: ‘Bijdrage boeroes onmiskenbaar en blijvend’..
- Jager gewond bij gewapende beroving met houwer in Santigron..
- A20 eert stille kracht van een toegewijde gemeenschap..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..