De ‘Raamwet Collectieve rechten van Inheemse- en Tribale Volken’ die de grondenrechten regelt, wordt niet meer behandeld in De Nationale Assemblée. Na afstemming met coalitie, oppositie en regering is geconstateerd dat er teveel ruis is in de samenleving. Vanwege de beperkte tijd zal het parlement niet eraan toe komen om de wet te behandelen, zegt parlementsvoorzitter Marinus Bee. De standpunten zijn inmiddel meegedeeld aan president Chan Santokhi.
De regering heeft een nota van wijziging gestuurd naar het parlement inzake deze wet. Daardoor zijn er ingrijpende veranderingen aangebracht. Eerder zei vicepresident Ronnie Brunswijk dat dit een strategische zet zou zijn om de wet in het parlement te krijgen ter behandeling. Volgens Gajadien zijn er teveel onduidelijkheden ontstaan.
Eerder zei hij tegenover . dat het nu kortdag is en hij twijfelt als dit parlement eraan toe komt om de wet te behandelen. De materie is volgens hem niet zo makkelijk als men denkt. De doelgroepen moeten gehoord worden.
Onze nieuwsdienst sprak ook Bee voor de openbare vergadering. Hij vindt dat er niet emotioneel gehandeld moet worden. Hij heeft de reacties vanuit de samenleving gezien en doorgenomen. Alle inzichten worden op tafel gelegd zodat een goed besluit kan worden genomen voor Suriname. Hij hoopte op breed consensus.
Volgens Brunswijk zijn er tal van missies geweest naar het binnenland voor hoorsessies met de actoren; die hebben veel tijd in beslag genomen. Er geen overhaaste beslissingen genomen worden. En er dient rekening gehouden te worden met de wil van de gemeenschap. Het is een gevoelige zaak.
Brunswijk zei vanmorgen dat zijn doel altijd is dat de grondenrechten een feit worden.
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..
- MoU’s getekend voor meer investeringen in Suriname..
- Vier MoU’s voor bevordering van investeringen..
- Ex-minister Somohardjo dropt strafklacht bij pg vanwege ‘Bl…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..