Het aannemingsbedrijf CDIG-LJRB Consortium voert onder toezicht van de afdeling Kust, Rivier en Natuurbeheer van het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, werkzaamheden uit aan de Brantimakaweg. Deze werkzaamheden betreffen de aanleg van een zeedijk ter bescherming van het gebied tegen indringend zeewater.
De zeedijk wordt uitgevoerd als een semi-constructiedijk, wat inhoudt dat er een lichtere constructievorm wordt toegepast. De dijk bestaat uit een kleikern, afgewerkt met een 80 cm dikke laag van bolders en rotsen. De rotslaag fungeert als bescherming tegen golfslag door deze af te breken, terwijl de kleikern ervoor zorgt dat het zeewater wordt gekeerd. De werkzaamheden zijn gestart in juni 2025 en de oplevering is gepland voor juni 2026. De dijk krijgt een lengte van 4,5 kilometer, een hoogte van 3,5 meter NSP (Normaal Surinaams Peil), wat betekent dat de dijk vanaf het maaiveld van de weg minstens 3,5 meter hoog is. De werkbreedte bedraagt 20 meter, gemeten van de zeezijde naar het landinwaarts gebied. Na voltooiing geldt een onderhoudsperiode van twee jaar.
De totale kosten van het project bedragen USD 11.579.942,24. Met de realisatie van deze zeedijk wordt een permanente en duurzame oplossing geboden voor de wateroverlast die in het verleden het gebied heeft getroffen. Dankzij deze constructie zal het gebied niet langer hinder ondervinden van binnendringend zeewater.
Bovendien is de dijk ontworpen met het oog op eenvoudig onderhoud en lange levensduur.
The post Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk ..
- Bestaansrecht inheemsen..
- Minister Soeropawiro bestrijdt voortrekkerij en corruptie b…..
- NDP: verschillende gemeenschappen, één toekomst..
- Minister TCT in overleg over bushalte PL..
- Vaste commissie van DNA voert overleg met minister Misiekab…..
- Van 100 kilo naar 1: goud na helikopter-noodlanding blijkt …..
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..
- Minister Currie: peer-to-peer discussies essentieel in stri…..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..