Het aannemingsbedrijf CDIG-LJRB Consortium voert onder toezicht van de afdeling Kust, Rivier en Natuurbeheer van het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, werkzaamheden uit aan de Brantimakaweg. Deze werkzaamheden betreffen de aanleg van een zeedijk ter bescherming van het gebied tegen indringend zeewater.
De zeedijk wordt uitgevoerd als een semi-constructiedijk, wat inhoudt dat er een lichtere constructievorm wordt toegepast. De dijk bestaat uit een kleikern, afgewerkt met een 80 cm dikke laag van bolders en rotsen. De rotslaag fungeert als bescherming tegen golfslag door deze af te breken, terwijl de kleikern ervoor zorgt dat het zeewater wordt gekeerd. De werkzaamheden zijn gestart in juni 2025 en de oplevering is gepland voor juni 2026. De dijk krijgt een lengte van 4,5 kilometer, een hoogte van 3,5 meter NSP (Normaal Surinaams Peil), wat betekent dat de dijk vanaf het maaiveld van de weg minstens 3,5 meter hoog is. De werkbreedte bedraagt 20 meter, gemeten van de zeezijde naar het landinwaarts gebied. Na voltooiing geldt een onderhoudsperiode van twee jaar.
De totale kosten van het project bedragen USD 11.579.942,24. Met de realisatie van deze zeedijk wordt een permanente en duurzame oplossing geboden voor de wateroverlast die in het verleden het gebied heeft getroffen. Dankzij deze constructie zal het gebied niet langer hinder ondervinden van binnendringend zeewater.
Bovendien is de dijk ontworpen met het oog op eenvoudig onderhoud en lange levensduur.
The post Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk ..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..