De aangekondigde afvloeiing van personeel bij Newmont Suriname zorgt voor grote onvrede onder de werknemers. Volgens hen is de beslissing onverwacht en onterecht, zeker gezien eerdere toezeggingen dat er geen ontslagen zouden vallen. De arbeiders voelen zich in de steek gelaten, niet alleen door het bedrijf, maar ook door de overheid die tot nu toe heeft gezwegen.
“Vanaf morgen begint Newmont met het ontslaan van mensen. Waar is de overheid in dit alles?” vragen teleurgestelde medewerkers zich af tegenover Suriname suriname. Ze verwijzen naar een vergadering in 2024, waarin het bedrijf had beloofd geen personeel te ontslaan omdat het financieel goed draaide.
“We hebben schulden en plannen gemaakt op basis van die toezegging. Nu horen we dat we tóch worden afgevloeid,” zeggen de werknemers, die stellen dat Newmont zijn beloftes heeft geschonden.
De arbeiders benadrukken dat zij bij herhaling hebben gevraagd of ontslagen op komst waren, en steeds kregen zij te horen dat dat niet het geval was. “Het ergste is dat we slechts een maand speling hebben gekregen sinds de aankondiging. Dit is geen respectvolle manier van omgaan met mensen die zich jarenlang hebben ingezet voor het bedrijf,” aldus een werknemer.
“Newmont heeft miljoenen verdiend dankzij onze inzet, maar toont nu geen greintje genade.” Ook de voorzitter van de Newmont Werknemersorganisatie (NWO), Joel Panka, uit felle kritiek op de handelswijze van het bedrijf. “Het werk bij Newmont is zwaar. Dat deze mensen nu worden bedankt met ontslag, is ronduit kwalijk,” zegt hij.
Een van de grootste bezwaren van de NWO is dat de werknemers juist bewezen hebben dat zij keihard werken. “De opslagruimte voor afval was gebouwd voor tien jaar, maar is nu al volledig vol. Dat betekent dat de productie ver boven verwachting is geweest, dankzij de inzet van de arbeiders,” aldus Panka. Volgens hem moet de productie nu tijdelijk omlaag, en draaien de werknemers op voor de consequenties van hun eigen productiviteit.
Hoewel Newmont zegt toestemming te hebben van de overheid om een nieuwe opslagfaciliteit op te zetten, benadrukt Panka dat de gevolgen op dit moment volledig op het bord van de werknemers terechtkomen. “De arbeiders betalen nu de prijs voor hun ijverigheid.”
De afvloeiingen zullen, volgens bronnen binnen het bedrijf, vanaf morgen ingaan.
- Reyme: ‘Moment om vertrouwen in politiek te herstellen’..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..
- Gewapende overval op GOw2-shop Coesewijnestraat..
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….
- Oranje naweeën..
- Politiebond dringt aan op nieuwe politie-uniformen en beter…..
- UNESCO eist bouwstop nieuwbouw assemblee en Yogh-parkeergar…..
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officially ki…..
- Cultuur als verdienmodel..
- Woning in Para afgebrand..
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende z….
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond.
- Nieuwe apparatuur voor betere controle op antibioticaresist…..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting van ex-vr…..