De regering wil het beleid en de ontwikkelingen in de energiesector verbeteren. In dit kader heeft president Chandrikapersad Santokhi de presidentiële werkgroep Voorbereiding Public Private Partnership voor Keuring Elektriciteit, Water en Renewable Energy Installaties opgericht. De werkgroep die op maandag 12 mei werd geïnstalleerd op het Kabinet van de President, heeft als doel om alle betrokken partijen samen te brengen voor het opzetten van een Public-Private Partnership (PPP) voor het keuren van elektriciteit en hydro energie-installaties.
President Santokhi zei in zijn toespraak, dat Suriname gezegend is met verschillende energiebronnen, zoals hydro, olie, gas en nu ook zonne-energie. ‘’Maar niet alle energiebronnen zullen voor altijd beschikbaar zijn. De fossiele brandstoffen raken op en we moeten overgaan op groene energie. Hiervoor moeten we het juiste beleid ontwikkelen en investeren”, aldus het staatshoofd. Hij gaf aan dat de regering al geruime tijd samenwerkt met de N.V. Energiebedrijven Suriname (EBS) om dit beleid vorm te geven. “Er zijn veel voorstellen, initiatieven en projecten van andere partijen die willen investeren in solar. De prijzen worden concurrerender, maar we moeten wel goed beleid hebben.”
De presidentiële werkgroep wordt voor een paar maanden ingesteld en heeft als taken het identificeren van partners, het voeren van gesprekken met betrokkenen en het voorbereiden van de benodigde staatsbesluiten. De werkgroep heeft de bevoegdheid om contact te onderhouden met alle relevante ministeries om de nodige informatie te verzamelen. Het staatshoofd verwacht dat de werkgroep een evaluatierapport zal presenteren en, indien nodig, andere deskundigen zal inschakelen om het werk goed uit te voeren.
President Santokhi legde de nadruk op het belang van wet- en regelgeving in zo’n belangrijke sector. Hij merkte op dat dit initiatief niet nieuw is. Vroeger was de politie verantwoordelijk voor het keuren van voertuigen, maar dat werd later overgedragen. Deze beslissing heeft destijds bijgedragen aan de werkgelegenheid in de samenleving. “De regering wil dezelfde kansen bieden voor de energiesector, waarin zoveel mogelijkheden liggen. We denken eraan om alles te reguleren via een instituut dat de coördinatie op zich neemt in samenwerking met EBS”, zei de president.
Het staatshoofd gaf aan, dat veel mensen het misschien nog niet helemaal begrijpen, maar dat de weerstand kan worden verminderd door goed te communiceren met de betrokkenen. “We hebben energie van hoge kwaliteit die andere landen niet hebben, en daarmee kunnen we geld verdienen. Hierdoor kan de energieprijs beter gereguleerd worden in het voordeel van de bevolking en ook onze status als carbon-negatief land zal verbeteren”, aldus president Santokhi.
Sanjeevkoomar Bisessar, voorzitter van de presidentiële werkgroep, sprak zijn dank uit aan de president voor het vertrouwen dat in hem is gesteld om de leiding over de werkgroep op zich te nemen. Het voorbereidende werk is reeds verricht, en nu zal hij, samen met de overige leden van de werkgroep, in overleg treden met de betrokken partijen om het project succesvol te realiseren.
The post Werkgroep moet samenwerking tussen overheid en bedrijven in energiesector vormgeven ..
- CAMOUFLAGEMARS..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..
- Mathoera versus Santokhi: titanenstrijd of toneelspel?..
- Brunswijk: “Zonder moeite behaalt ABOP al 4 zetels”..
- Rusland: ‘Als blijkt dat er issues zijn, zal er opgetreden …..
- Amafo betuigt steun aan Nationaal Leger met ‘Camouflagemars…..
- ABOP kiest voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers..