De Multi-disciplinaire en interdepartementale Werkgroep Armoedegrens bepaling (MWA), heeft onlangs een workshop gehouden, waarbij van gedachten is gewisseld met functionarissen van diverse ministeries en leden van de MWA, hoe de werkgroep kan worden omgevormd tot een permanent orgaan dat zich richt op onderzoek en het monitoren van armoede in Suriname.
Minister Steven Mac Andrew heeft bij deze gelegenheid benadrukt, dat een permanent orgaan een pure noodzaak is, aangezien Suriname zich gecommitteerd heeft aan de 2030 ontwikkelingsagenda en SDG 1 handelt over geen armoede. Mac Andrew benadrukte eveneens, dat gezien de verdere ontwikkeling van de olie- en gasindustrie, een dergelijk permanent orgaan noodzakelijk is en dat de komende ontwikkelingen in deze industrie, nimmer de aandacht mogen afleiden van de bestrijding van armoede en ongelijkheid. De bewindsman zei dat de doelstellingen van een dergelijk orgaan goed geformuleerd moeten worden, zodat ze ook richting kunnen geven aan de institutionalisering van het orgaan. Onafhankelijk onderzoek, inclusief beleidsvoorstellen, maar ook het monitoren van sociale programma’s, vooral de effectiviteit, zag Mac Andrew als noodzakelijke taken van een permanent orgaan.
Met de oprichting van een permanent orgaan zal het armoedevraagstuk structureel worden aangepakt. De gewenste institutionalisering zal mogelijkheden scheppen tot benodigde middelen om armoede effectief te bestrijden. Het werk van dit orgaan zal eveneens moeten worden ondersteund door formeel beleid en wetgeving.
The post Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop ..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..
- Regering neemt besluiten over brandende vraagstukken..
- Korpschef: ‘Uitspraken over agenten betrokken bij groepsver…..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur presenteert geloofsbrieven …..
- Tien nieuwe boorputten voor de kust van Suriname in 2025-20…..
- Vijftien PO’s registreren zich bij CHS..
- Paneldiscussie over het doorbreken van machtsdynamieken voo…..
- Inflatie in 12 maanden tijd 9,8%..
- Carla Orsine Boldewijn..