Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties zegt tegen persbureau Associated Press dat het voedselhulp in West- en Centraal-Afrika verder afbouwt. Het besluit is het gevolg van de bezuinigingen bij de Amerikaanse hulporganisatie USAID dat wereldwijd nood- en ontwikkelingshulp financiert.
Volgens het WFP zullen miljoenen mensen in zeven landen in de regio worden getroffen, onder wie 300.000 kinderen in Nigeria die het risico lopen op ernstige ondervoeding.
Zo is er in Mauritanië, Mali en de Centraal-Afrikaanse Republiek volgens het WFP een voorraad voor slechts enkele weken. In Kameroen is de hulpdistributie voor vluchtelingen uit Nigeria al teruggeschroefd. In Mali wordt sinds juni geen noodhulp meer verstrekt.
Jihadistische groeperingenHet WFP zal noodhulp alleen aan de zwaarst getroffenen geven. Het hulpprogramma zegt dat het bijna 500 miljoen dollar nodig heeft om door te kunnen gaan met het bieden van hulp in de regio.
Experts waarschuwen dat de voedselcrisis in de regio een voedingsbodem zal worden voor jihadistische groeperingen. Zij kunnen kwetsbare mensen rekruteren in ruil voor voedsel.
Ontmanteling USAIDBegin dit jaar zette de Amerikaanse president Trump flink het mes in USAID. Er moest 60 miljard dollar worden bezuinigd bij de hulporganisatie. Deze maand meldde persbureau AP dat USAID in zijn geheel wordt ontmanteld.
Tijdens een lunch in het Witte Huis deze week met leiders van Liberia, Senegal, Gabon, Mauritanië en Guinee-Bissau zei Trump dat de VS zich wil richten op handel met de Afrikaanse regio en niet op hulp.
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal..
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachting…..
- Wijdenbosch: samenwerking NPS-NDP is ommekeer; verleden los…..
- BESCHOUWING — Surinaamse vrees voor Wilders bleek ongegro…..