De historische binnenstad van Paramaribo staat opnieuw onder druk. Op de website van UNESCO is het conceptbesluit gepubliceerd dat tijdens de aankomende vergadering van het World Heritage Committee, besproken zal worden. Daaruit blijkt dat de toekomst van Paramaribo als werelderfgoedlocatie niet langer gewaarborgd is.
Het World Heritage Committee, dat van 6 tot en met 16 juli 2025 in Parijs bijeenkomt, neemt beslissingen over de status van erfgoedsites wereldwijd. Op pagina 100 t/m 103 van het conceptbesluit (https://whc.unesco.org/document/221208) worden concrete zorgen geuit over de situatie in Paramaribo. De focus ligt met name op de bouw van de nieuwe DNA-zaal en de zogeheten Yogh Parking, beide gelegen binnen de beschermde zone van de historische binnenstad.
In het ontwerpbesluit wordt geëist dat de bouwwerkzaamheden aan deze projecten onmiddellijk worden stilgelegd. Daarnaast moet er een aangepast ontwerp worden ingediend dat overeenkomt met de aanbevelingen van ICOMOS – het internationaal adviesorgaan op het gebied van erfgoed. Cruciaal is ook dat er voor beide projecten een Heritage Impact Assessment (HIA) wordt uitgevoerd, iets wat tot nu toe is uitgebleven.
UNESCO stelt dat Suriname uiterlijk op 1 februari 2026, een geactualiseerd State of Conservation Report moet indienen, waarin de voortgang en uitvoering van de aanbevelingen wordt gedocumenteerd. De inhoud van dat rapport zal in 2026 opnieuw worden beoordeeld door het World Heritage Committee. Indien blijkt dat Suriname geen gehoor geeft aan de aanbevelingen, dreigt definitieve verwijdering van Paramaribo van de Werelderfgoedlijst.
The post Werelderfgoedstatus Paramaribo wankelt: UNESCO stelt ultimatum ..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar hulpverlening en menseli…..
- Presentatie van krachtig boek op Wereld Sikkelceldag..
- Suriname brengt Amazonecultuur tot leven op ‘Caribbean Expe…..
- Soos Hortensia viert 50 jaar betrokkenheid met senioren in …..
- Onderzoek bij vaststelling van het vaderschap..
- Monumenten dreigen te verdwijnen: actie dringend nodig..
- Asabina: nieuw regeerteam blinkt uit in bekwaamheid, betrok…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank vanaf SRD1200 p…..
- John Kenneth Maria Muller..
- ‘De Grote Boom’ fototentoonstelling brengt huidige generati…..