De historische binnenstad van Paramaribo staat opnieuw onder druk. Op de website van UNESCO is het conceptbesluit gepubliceerd dat tijdens de aankomende vergadering van het World Heritage Committee, besproken zal worden. Daaruit blijkt dat de toekomst van Paramaribo als werelderfgoedlocatie niet langer gewaarborgd is.
Het World Heritage Committee, dat van 6 tot en met 16 juli 2025 in Parijs bijeenkomt, neemt beslissingen over de status van erfgoedsites wereldwijd. Op pagina 100 t/m 103 van het conceptbesluit (https://whc.unesco.org/document/221208) worden concrete zorgen geuit over de situatie in Paramaribo. De focus ligt met name op de bouw van de nieuwe DNA-zaal en de zogeheten Yogh Parking, beide gelegen binnen de beschermde zone van de historische binnenstad.
In het ontwerpbesluit wordt geëist dat de bouwwerkzaamheden aan deze projecten onmiddellijk worden stilgelegd. Daarnaast moet er een aangepast ontwerp worden ingediend dat overeenkomt met de aanbevelingen van ICOMOS – het internationaal adviesorgaan op het gebied van erfgoed. Cruciaal is ook dat er voor beide projecten een Heritage Impact Assessment (HIA) wordt uitgevoerd, iets wat tot nu toe is uitgebleven.
UNESCO stelt dat Suriname uiterlijk op 1 februari 2026, een geactualiseerd State of Conservation Report moet indienen, waarin de voortgang en uitvoering van de aanbevelingen wordt gedocumenteerd. De inhoud van dat rapport zal in 2026 opnieuw worden beoordeeld door het World Heritage Committee. Indien blijkt dat Suriname geen gehoor geeft aan de aanbevelingen, dreigt definitieve verwijdering van Paramaribo van de Werelderfgoedlijst.
The post Werelderfgoedstatus Paramaribo wankelt: UNESCO stelt ultimatum ..
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op..
- Column: Borrelpraat no. 878..
- Santokhi en Simons benadrukken rust en samenwerking in demo…..
- Marica en Noughiënt bepalend in eerste finalewinst De Arend…..
- Open dagen IOL moeten tekort aan leerkrachten helpen opvang…..
- President Santokhi spreekt met NDP-voorzitter over vreedzam…..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachten klant: ‘Waarom doe j…..
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transi…..
- Santokhi spreekt Simons op kabinet: soepele transitie beloo…..
- Auteur Misiekaba wil kinderen inspireren met levenslessen u…..
- KOTI WAN KETI..
- INCROWD..
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo..
- Moeder trots op dochter Tyairah na winnen Misi Keti Koti 20…..
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & om…..
- Gajadien: “Toetreding Brunswijk tot DNA betekent einde vice…..
- Ashwin Adhin neemt zitting als voorzitter van De Nationale …..
- Nieuwe DNA-voorzitter Adhin: ‘Ik ga een voorzitter zijn die…..
- Ashwin Adhin met tweederdemeerderheid gekozen tot assemblee…..
- Ronnie Brunswijk bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter …..
- Breaking: Ashwin Adhin gekozen tot DNA-voorzitter; commotie…..