Wereldwijd is vandaag de Werelddag tegen Kinderarbeid herdacht. Deze dag vraagt aandacht voor de miljoenen kinderen die wereldwijd nog steeds in onveilige en uitbuitende arbeidsomstandigheden verkeren. Tijdens een high-level event op 11 juni 2025 in Genève, georganiseerd door de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) en het Kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef), werd een nieuw rapport gepresenteerd met de meest recente cijfers over kinderarbeid.
De belangrijkste conclusie uit het rapport: hoewel er enige vooruitgang is geboekt, is het huidige tempo onvoldoende om het internationale doel – het beëindigen van alle vormen van kinderarbeid tegen 2025 (SDG-doel 8.7) – te halen. Volgens de ILO dreigt het probleem zelfs tot in de volgende eeuw aan te houden als er geen versnelde maatregelen worden genomen.
Tijdens de bijeenkomst benadrukte de ILO het belang van de ratificatie en implementatie van Conventie 182 (de ergste vormen van kinderarbeid) en Conventie 138 (minimumleeftijd voor arbeid). Namens Suriname woonde minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken het evenement bij.
De bewindsman onderstreepte in eerdere verklaringen dat kinderarbeid kinderen berooft van hun jeugd en hun lichamelijke, mentale en emotionele ontwikkeling ernstig belemmert. Suriname heeft beide ILO-conventies al geratificeerd en erkent het belang van een gerichte aanpak.
In dit kader heeft minister Mac Andrew onlangs de Nationale Commissie Uitbanning Kinderarbeid opnieuw geïnstalleerd. Ook werd eerder een tijdelijke Commissie Lichte en Gevaarlijke Arbeid Kinderen ingesteld, die lijsten heeft opgesteld om risicovolle vormen van kinderarbeid in kaart te brengen.
Tijdens het panel in Genève spraken vertegenwoordigers van overheden, vakbonden, werkgeversorganisaties en ngo’s zich unaniem uit voor versnelde actie. De strijd tegen kinderarbeid vereist volgens hen niet alleen politieke wil, maar ook structurele investeringen in onderwijs, armoedebestrijding en handhaving.
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..