Tekst en beeld Valerie Fris
COMMEWIJNE — De frustratie van de bewoners van Commewijne die gebruik maken van de Commissaris Thurkowweg te Jagtlust nabij de sluis, is voorbij. De weg die leidt naar onder andere Nieuw Amsterdam, de hoofdplaats van het district, was vanaf 11 januari gesloten. Sinds zaterdag is deze wederom opengesteld voor alle verkeer. Dat maakt het Burger Informatie Centrum van Commewijne bekend.ADVERTISEMENT
Een week geleden stond het water nog zo hoog dat voertuigen er niet konden passeren. Er werd gewerkt aan de weg, terwijl er met behulp van planken en platen een voorlopige omleiding was aangelegd. Sommige planken die voor deze noodweg waren gebruikt, zaten los en hadden uitstekende spijkers, wat een gevaar vormde voor het verkeer.
Ook voor de leerlingen van de school in de buurt, was het een uitdaging om elke dag aan de andere kant van de weg te komen. De hulpweg werd niet altijd opengesteld tijdens de werkzaamheden waardoor de bewoners een grote omweg moesten maken via de Mariёnburgweg om hun bestemming te bereiken.
Districtscommissaris Mohamedsafiek Radjab spreekt zijn dank uit voor de ondersteuning en het geduld van de lokale bewoners. Hij benadrukt dat weggebruikers hun snelheid moeten verlagen zodra zij dit weggedeelte naderen, om onder andere een vlotte doorstroming van het verkeer te waarborgen. De werkzaamheden aan dit deel van de weg zijn nog niet volledig afgerond en worden uitgevoerd door Aannemingsmaatschappij voor Bouw- en Civieltechnische Werken (ABC N.V.).
De hulpweg bestond uit een aantal loszittende planken met uitstekende spijkers waardoor het voor weggebruikers een uitdaging was.
- Hoofdstembureau Paramaribo schrapt 58 RR- en DR-kandidaten..
- President Santokhi oriënteert zich bij niertransplantatiemi…..
- VN-experts na tiendaags bezoek aan Suriname: ‘Opvallend vee…..
- Zou u liever op uw eigen terrein begraven worden, of kiest …..
- CUBAANSE REIZIGERS DOELWIT SCHOKKENDE MAATREGELEN..
- Minister Landvreugd uit beeld, ondernemer wil terrein kopen..
- Het blijft nat..
- AWJ brengt ook naschoolse vorming in Paramaribo..
- VS voert importheffing van 20 procent in op EU-producten..
- Freddy Marcel Chandler (75) Amsterdam 28-3-2025..
- Anita Johanna Smith-Caupain (65) Venray 31-3-2025..
- VES: Verstikkende greep selecte groep medische specialisten…..
- Missie NH naar Lawa en Tapanahony voor verbetering drinkwat…..
- “Inflatie daalt, maar blijft zorgpunt”..
- Column: Meeliften met Natio!..
- Kandidatenlijsten VLS ongeldig in Sipaliwini; vreemde situa…..
- VN-experts bezoeken Suriname voor onderzoek naar racisme en…..
- Verontrustend vooruitzicht: Belofte maakt schuld en Santokh…..
- CHS-voorzitter ontkent chaos en misstanden bij verkiezingso…..
- Ondernemer wil terrein teruggegeven door Landvreugd kopen..
- ‘Quilten is net schilderen met textiel’..