In de vroege uren van zaterdag is de goudzoekersnederzetting Antonio do Brinco, gelegen aan de Surinaamse zijde van de Lawarivier, opnieuw getroffen door een felle brand. Binnen korte tijd werden zeker vijf gebouwen zwaar beschadigd, waarvan twee volledig in vlammen zijn opgegaan.
De brand begon bij de eerste supermarkt, waar ook een politiepost was gehuisvest. Het vuur verspreidde zich naar de tweede supermarkt, die tevens als appartement wordt gebruikt. Het ging om een cluster van winkels, bars en hotels, die pas recentelijk waren heropgebouwd na een eerdere brandramp in het dorp vorig jaar.
Er waren explosies, maar gelukkig vielen er geen slachtoffers. Inwoners van Maripasoula verzamelden zich langs de rivier en maakten foto’s en filmpjes van de oranje gloed die de hemel verlichtte.
De oorzaak van de brand is nog onbekend, maar de omstandigheden in Antonio do Brinco maken de nederzetting uiterst kwetsbaar. Het dorp, dat in korte tijd is uitgegroeid tot een belangrijk centrum voor de goudhandel, bestaat grotendeels uit houten gebouwen.
De autoriteiten volgen de situatie met zorg. Lokale bewoners spreken van een dorp dat “altijd op een tikkende tijdbom” lijkt te leven.
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.