Het Hooggerechtshof van Argentinië heeft op dinsdag 11 juni 2025 de veroordeling van oud-president Cristina Fernández de Kirchner formeel bevestigd. Daarmee is haar beroep tegen de eerdere straf afgewezen, zo meldt het Franse persagentschap AFP op basis van het ingeziene vonnis. Kirchner werd in 2022 veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens verduistering van publieke middelen, gepleegd tijdens haar ambtstermijn als staatshoofd van 2007 tot 2015.
Geen politieke toekomst meer voor KirchnerNaast de celstraf betekent de uitspraak dat de 72-jarige Kirchner haar leven lang geen publieke functie meer mag bekleden. Het hof verwierp haar beroep, waarmee zij probeerde te verhinderen dat de straf in werking zou treden. Een lagere rechtbank moet nu beslissen of zij haar straf in huisarrest mag uitzitten. Gezien haar leeftijd – ouder dan 70 – is dat in Argentinië een gangbare uitkomst, al zou Kirchner mogelijk enkele dagen in een gevangenis kunnen doorbrengen in afwachting van dat besluit.
Fraude met openbare aanbestedingenKirchner werd schuldig bevonden aan de grootschalige fraude met overheidsaanbestedingen in haar politieke machtsbasis, de provincie Santa Cruz. Ze zou als leidster van een criminele organisatie de Argentijnse staat voor ruim 1 miljard Amerikaanse dollar hebben benadeeld. De misdrijven dateren uit haar presidentschap en betroffen onder meer het bevoordelen van zakenrelaties bij infrastructuurprojecten.
De centrumlinkse politica ontkent tot op heden alle aantijgingen. In verklaringen noemt zij het proces “een politieke afrekening” en benadrukt ze dat ze slachtoffer is van een justitiële campagne tegen haar persoon en haar nalatenschap.
Reacties: protest en politiek commentaarIn de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires gingen aanhangers van Kirchner massaal de straat op. Ze blokkeerden belangrijke verkeersaders uit protest tegen het vonnis. Volgens lokale media is de onvrede groot onder haar achterban, die de uitspraak als politiek gemotiveerd bestempelt.
President Javier Milei, die ideologisch lijnrecht tegenover Kirchner staat, reageerde kort maar krachtig op X met het woord: ‘gerechtigheid’. De ultraliberale leider heeft zich in het verleden herhaaldelijk uitgesproken tegen Kirchners invloed en noemde haar gerechtelijke vervolging een noodzakelijke stap naar transparantie en rechtsorde in het land.
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy feestel…..
- Onzekerheid over SLM-vlucht naar Miami..
- Nederlandse regering: “De hand van Nederland is en blijft u…..
- SURINAM AIRWAYS PY9915 van ZATERDAG 07 JUNI EN PY9916 van Z…..
- DE HAI KISI YU MOI COALITIE..
- Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultat…..
- Minister Amoksi viert verjaardag met pupillen Opa Doeli: “O…..
- Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol..
- Caribisch Gerechtshof neemt afscheid van president Saunders..
- Man bedreigt zus met de dood..
- Bomen omgevallen door aanhoudende onweersbuien en hevige ru…..
- Gepensioneerde man mishandeld en gekneveld bij beroving in …..
- Suriname strijdt zich langs Puerto Rico richting groepsfase..
- Chris Polanen wil met roman ‘De handlezer’ taboe over (pros…..
- Bronto Somohardjo bevestigt pogingen tot omkoping..
- Voorganger C.L. ontkent dwang, erkent seks..