Het programma Royalty Voor Iedereen (RVI) heeft nu een website waar burgers zich kunnen registreren, informatie opzoeken en vragen stellen. Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning, benadrukte bij de lancering op vrijdag 2 mei dat elke Surinamer een deel van de toekomstige olie-inkomsten ontvangt en dat het bedrag belastingvrij is. De launch vond plaats op het hoofdkantoor van het ministerie van Financiën en Planning.
De bewindsman beschreef het programma als een elektronisch spaarbankboekje en hij gaf aan dat eenieder dit elektronisch boekje zelf kan maken en bijhouden. Het programma zal worden gefinancierd uit toekomstige olieopbrengsten, zonder voorafgaande belasting of leningen. Verder geeft minister Raghoebarsing aan dat het systeem gebruikt maakt van bestaande databases van het CBB, e-Government en banken, zodat gegevens automatisch ingevuld worden bij registratie. Om toezicht te houden op de geldstromen en de correctheid van uitgaven, komt er een klein controlebureau dat periodiek met accountants zal werken. Dit bureau waarborgt transparantie en evaluatie, zodat het programma effectief en eerlijk wordt uitgevoerd.
e-Government-directeur Prewien Ramadhin zegt dat er al meer dan 70.000 digitale ID-accounts zijn aangemaakt. “De geregistreerde personen hoeven slechts in te loggen en hun registratie bevestigen.” Degenen zonder digitale ID kunnen zich via een instructievideo en diverse contactmogelijkheden registreren. De digitale ID is alleen beschikbaar voor personen van 18 jaar en ouder. Voor kinderen is de koppeling nog in ontwikkeling. In de toekomst zullen ouders automatisch een melding krijgen om hun kinderen toe te voegen binnen hun eigen registratieplatform. Dit proces zal naar verwachting binnen één tot zes weken operationeel zijn, met een definitieve implementatie tegen 2028, wanneer de kinderregistratie volledig in beeld komt.
Ramadhin geeft verder aan dat de website een servicedesk en helpdesk bevat, waar burgers via e-mail, telefoon of WhatsApp contact kunnen opnemen voor ondersteuning. Als iemand niet op afstand geholpen kan worden, wordt een afspraak gemaakt voor verdere begeleiding. Verder deelt de directeur mee dat de eerste certificaatuitreiking op 9 mei zal plaatsvinden, waarbij senioren hun certificaten ontvangen. Na ontvangst kunnen zij hun geld binnen ongeveer zeven dagen innen. Bij de lancering waren er al bijna 40 geregistreerde gebruikers.
- De kracht van stemmen bij voorkeur..
- Minder Franse bezoekers via Albina baart VSB zorgen..
- Tien maanden cel voor bedreiging en vernieling door zoon in…..
- EEN KRITISCHE SAMENLEVING IS MOEILIJK TE MISLEIDEN..
- RUIMTELIJKE ORDENING ONGELOOFWAARDIG..
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui..
- Afname aantal Franse bezoekers aan Suriname geconstateerd..
- Toerist denkt een selfie te nemen met een neppe krokodil, m…..
- Henry Willem Muntslag (73) Suriname 28-4-2025..
- Joany Marina Antonia Pollack (67) Paramaribo 25-4-2025..
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn..
- Volkspartij Leefbaar Suriname: een nieuwe weg naar eerlijk …..
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei e…..
- OBBS stelt regering ultimatum tot dinsdagavond..
- Paraplantages giftig op regering..
- AHKCO onderbreekt accreditatieproces wegens geldgebrek..
- Simons: Corruptie in Suriname nog nooit zo erg als nu..
- Latinwereld rouwt: Top-dj Rob de Clercq overleden op 40-jar…..
- SMC en Shaktie in bekerfinale Troefcallbond..
- Column: Borrelpraat no. 870..
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Sabaku-project..