De website Suriname Kiest van Rumi Knoppel is opgezet met de bedoeling om politici een politiek cijfer toe te kennen, op basis van hun trackrecord. Een rekenmachine die gebruik maakt van artificial intelligence (AI) berekend vervolgens een cijfer. Volgens Knoppel worden openbare bronnen, waaronder berichten van mainstream media, gebruikt als data.
Het electoraat kan de geschiedenis van de kandidaten nagaan op de website. Maar, daarnaast zijn de kandidaat-politici beschermd tegen valse beschuldigingen gezien de website alleen met officiële en bewijsbare data werkt. Knoppel benadrukt dat het in deze niet gaat om een stemadvies aan het electoraat.
Er zijn vier criteria binnen de beoordelingscriteria: Integriteit, Deskundigheid, Communicatieve Vaardigheden en Track Record. Knoppel legt uit dat er een onderscheid gemaakt wordt tussen beproefde en onbeproefde politici. De beproefde politici zijn kandidaten die eerder parlementariër, minister, president of vice-president zijn geweest. Hun track record kan worden beoordeeld aan de hand van eerdere prestaties in een publieke functie.
De onbeproefde politici zijn kandidaten die zich verkiesbaar hebben gesteld, maar hebben nog nooit een officiële functie bekleed hebben in de politiek. Hun integriteit en capaciteiten worden dus beoordeeld op basis van hun achtergrond, opleiding en andere beschikbare informatie, maar ze hebben nog geen praktische ervaring in een bestuurlijke rol.
- AdeKUS investeert in studentenwelzijn en academische groei..
- Staat betwist rechtszaak Stichting Wan Okasi over geheime s…..
- Ministerie lanceert ‘My Health’-app: digitale toegang tot m…..
- NDP wil investeren in cultuur, kunst, jeugd en sport..
- Sranan Lobi Dey roept op tot eenheid en liefde: “Alles voor…..
- Behandeling MEA-aanvragen niet langer kosteloos..
- Zorgonderwijs Suriname krijgt impuls door samenwerking met …..
- Ook vandaag wat onweersbuien..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor AutoBody Repa…..
- Brunswijk in Wanhatti: ‘Ik ben een echte leider, zoals geen…..
- Pentagon start met ontslag transgender militairen na beslis…..
- Leonie Henriëtte Alphonsina Dompig-Dulder (93) Paramaribo 8…..
- William Dawson (75) Paramaribo 8-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude ti…..
- BEP stapt af van etnische politiek..
- Volksgezondheid waarschuwt voor neppe ozempic (semaglutide)..
- ECD: Winkeleigenaren moeten weegschalen ijken..
- Ravaksur Plus dreigt met acties na vastgelopen loononderhan…..
- NDP: Van beloftes naar beleningen – De financiële erf…..
- Ravaksur plus bereidt acties voor; geld dient op tafel gele…..
- Minister Ramadhin: Nefroloog Goerdat inde onterecht tiendui…..