Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) zegt dat het waterpeil in het stuwmeer nog steeds zorgwekkend laag is. Dit vormt een risico voor de stroomvoorziening, vooral nu het weinig regent in het binnenland en het waterpeil niet kan herstellen.
Volgens de minister heeft de lage waterstand niet alleen gevolgen voor drinkwater en landbouw, maar ook voor de energievoorziening. De regering is in overleg met verschillende betrokken partijen om naar oplossingen te zoeken, maar het probleem is complex en niet snel op te lossen.
Daarnaast wijst minister Dasai op de impact van klimaatverandering in gebieden zoals te Weg naar Zee, waar de stijgende zeespiegel steeds meer invloed heeft op bewoners en boeren. Golfbrekers kunnen nodig zijn om dammen te versterken en verdere schade te voorkomen.
De regering blijft zich inzetten om zowel op korte als lange termijn duurzame strategieën te ontwikkelen tegen de gevolgen van klimaatverandering. Suriname bereidt zich ook voor om toegang te krijgen tot de 80 miljoen dollar uit het Green Fund, al is dat proces nog gaande. Ondertussen werkt het ministerie aan beleidsplannen voor klimaatbestendige bouw en mogelijke herlocatie van kwetsbare gebieden.
Minister Dasai benadrukt dat de situatie onvoorspelbaar blijft, maar dat de overheid vastberaden is om tijdig in te grijpen en zich aan te passen aan de veranderende omstandigheden.
- Wong A Kiem Hetty Helouise..
- Hetty Helouise Wong A Kiem..
- Rinia Polak..
- TotalEnergies ontvangt FPSO-romp voor Granmorgu-project..
- Regering bevestigt inzet voor woningbouw en volksgezondheid..
- Optreden Badderman in Melkweg cruciaal..
- Waterpeil in ons stuwmeer is nog steeds erg laag..
- Racisme als politiek wapen..
- Nieuw ziekenhuis..
- “Kunt u wat voor me doen?”, verzocht Dia aan de rechter..
- Minister Sewdien niet helemaal tevreden over bereikte doele…..
- Ambtenaren krijgen vrij van dienst om campagne te voeren..
- Wetenschappers voorspellen grote aardbeving in Chili..
- Workshop gehouden gericht op de transformatie van de Werkgr…..
- Caricom-initiatief voedselveiligheid uitgebreid en verlengd…..
- Arbeidsinspectie krijgt schenking voor verbetering werkzaam…..
- Acteur Gene Hackman (95) en zijn vrouw (63) thuis dood aang…..
- 18-jarige veroordeeld tot 4 jaar cel voor verkrachting 11-j…..
- GRONDENRECHTEN CONCESSIERECHTEN EN EERLIJKHEID..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur wil banden versterken..
- Nationale Milieu Autoriteit komt met richtlijnen voor Gold …..