INGEZONDEN
De diaspora past enige bescheidenheid toe bij kritiek op de gang van zaken in Suriname. In Suriname wordt die kritiek niet altijd gewaardeerd. There’s a thin line between love and hate! De diaspora wordt nogal eens gezien als weglopers, betweters, mensen die makkelijk praten hebben, mensen die niet zien dat de Surinaamse maatschappij een andere dynamiek kent dan die in zogenaamde hoog ontwikkelde landen. In Suriname gaat niet alles even snel.
Echter, de diaspora is Surinaams, voelt zich ook Surinaams, is begaan met het lot van Suriname. Dat blijkt niet alleen uit overmakingen van geld en sturen van goederen, maar ook aan dagelijkse contacten. Niet te vergeten regelmatige reizen naar Suriname, het liefst met onze eigen nationale carrier, SLM.
“De diaspora kan bijvoorbeeld een bijdrage leveren in de olie- en gasindustrie”
Hoe komt het nou dat sommige Surinamers, met name de diehard nationalisten een hekel hebben aan de diaspora? Soms is het goed de hand in eigen boezem te steken. Zijn deze Surinamers gefrustreerd of is de kritiek leverende diaspora gefrustreerd? Mensen kunnen om uiteenlopende redenen teleurgesteld zijn. echter, bedenk dat wij allen Surinamers zijn, ook buiten Suriname.
Wat kan Suriname in de naaste toekomst verwachten van zijn diaspora? De diaspora kan bijvoorbeeld een bijdrage leveren in de olie- en gasindustrie. Suriname heeft een kleine bevolking en kan meer werknemers gebruiken. Dat is ook gebleken in andere olie-producerende landen. De keus is dus aan Suriname om werknemers te werven in de diaspora of gebruik te maken van werknemers die geen enkele band hebben met Suriname. Die moeten dan een verblijfs- en werkvergunning aanvragen.
Kinderen van de diaspora zouden ook graag het land van hun ouders nader willen kennen. Er is een manier om het komende tekort aan werknemers in de olie- en gasindustrie verder op te lossen. In Suriname zelf wordt namelijk al terecht rekening gehouden met dit tekort. Er worden al mensen daarvoor opgeleid.
Een proactieve benadering zou ook kunnen bestaan in het indienen van een wetsvoorstel bij De Nationale Assemblee (DNA) tot toekenning van de Surinaamse nationaliteit aan de diaspora op grond van het Territorialiteitsbeginsel. Dit zou tegelijk ook ten voordele komen aan reizen van de diaspora naar Suriname en remigratie. Het Nederlands Migratie Instituut (NMI) stuurt geen remigranten meer naar Suriname. Die kunnen dus geen gebruik meer maken van de Remigratieregeling. Enige actie van Suriname lijkt mij dan het slaan van twee vliegen in één klap.
Rinaldo van Rhemen
De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..
- Negen kandidaten maken zich op voor kroon Miss Suriname 202…..
- Update: zaak Sunparklaan; nog twee verdachten aangehouden.
- Petronas bereidt booroperatie voor op Caiman-1 in Blok 52..
- Opsporing drugsverdachte Earfan ‘Olleh’ Kartodimedjo..
- Werknemers Newmont voelen zich in de steek gelaten door ove…..
- Tsunamiwaarschuwingen opgeheven rond de Grote Oceaan.
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport belooft: ‘niet al…..