door Valerie Fris
PARAMARIBO — Het Hof van Justitie (HvJ) heeft donderdagavond laat uitspraak gedaan in de hogerberoepszaak van stichting Wan Okasi en voorzitter Aniel Koendjbiharie. Deze was, net als dinsdag toen er vonnis werd geveld in het kort geding dat tegen de staat Suriname was aangespannen, opnieuw in het voordeel van Wan Okasi. Koendjbiharie is tevreden met het bereikte resultaat en zegt tegen de Ware Tijd onverkort door te zullen blijven voor de mens met een beperking.ADVERTISEMENT
De staat ging woensdag in hoger beroep, nadat rechter Deborah Haakmat-Sniphout dinsdag had gevonnist dat artikel 27 van het Kiesbesluit inbreuk pleegt op het recht van de mens met een beperking. Nu ook in hoger beroep opschorting heeft plaatsgevonden, zijn de lichamelijk hulpbehoevenden niet verplicht om met een beëdigde stembureaumedewerker in het stemhokje te gaan, zodat de medewerker het stembiljet voor de mens met een beperking inkleurt.ADVERTISEMENT
“Nu ook in hoger beroep opschorting heeft plaatsgevonden, zijn de lichamelijk hulpbehoevenden niet verplicht om met een beëdigde stembureaumedewerker in het stemhokje te gaan”
Nu daar deze regeling niet meer mag worden uitgevoerd, moeten stembureaumedewerkers ook daarvan op de hoogte worden gebracht. Woensdag had directeur Mohamad Nasier Eskak van het ministerie van Binnenlandse Zaken nog aangegeven dat, ondanks het vonnis van dinsdag, de wijzigingen nog niet waren gecommuniceerd met het stembureaupersoneel. Hij wachtte op het resultaat van de zaak in hoger beroep.
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..