De voorzitter van belangenorganisatie Wan Okasi, Aniel Koendjbiharie, roept de nieuwe regering op om serieus werk te maken van sociaal beleid. In het bijzonder moet er aandacht zijn voor mensen met een beperking, benadrukt hij tegenover Suriname suriname.
“Ik heb begrepen dat het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) naar de Nationale Partij Suriname (NPS) gaat. Maar ik heb deze partij nooit eerder meegemaakt op dit ministerie. Het waren altijd Pertjajah Luhur (PL), KTPI of recentelijk de ABOP. We zullen zien wat de NPS ervan maakt,” stelt Koendjbiharie.
Hoop op echte veranderingDe presidentskandidaat van de Nationale Democratische Partij (NDP), Jennifer Simons, heeft eerder aangegeven dat geen enkele partij eigendomsrecht heeft op overheidsinstellingen. Koendjbiharie hoopt dat Simons, mocht zij gekozen worden tot president, haar woorden waarmaakt.
“De olie- en gasontwikkelingen moeten echt worden opgepakt. Als dat niet gebeurt, stijgen de tarieven verder en wordt dienstverlening voor de samenleving onbetaalbaar,” waarschuwt hij.
Volgens hem is het noodzakelijk dat kwetsbare groepen adequaat worden beschermd. “Je ziet steeds meer buitenlanders die het wel kunnen betalen, terwijl de eigen Surinamers het moeilijk hebben. Het beleid moet zo ingericht worden dat armen niet armer worden en rijken niet rijker.”
Nieuwe regering moet ruimte krijgenKoendjbiharie, die al 23 jaar opkomt voor de belangen van mensen met een beperking, stelt dat hij zich nog drie jaar zal inzetten. “Ik ben nu 55. Over drie jaar stop ik. Ik heb mijn krachten gegeven. Daarna is het aan een nieuwe generatie.”
Hij roept mensen met een beperking op om realistisch te zijn. “Verwacht niet dat ik op de barricade blijf springen voor jullie. De nieuwe regering moet eerst de kans krijgen om orde op zaken te stellen en beleid te formuleren. Tegelijkertijd zeg ik ook: als je op andere mensen stemt, ga dan ook bij hen aankloppen wanneer beloften niet worden nagekomen.”
Kritiek op huidig beleid SozavoTot slot uit Koendjbiharie stevige kritiek op het functioneren van de huidige Sozavo-minister, Ines Pane. “Tijdens de verkiezingen kon ze wel fruit uitdelen bij de Esther Stichting, maar de problemen van mensen met een beperking laat ze liggen. Velen hebben hun moni karta nog steeds niet ontvangen,” aldus Koendjbiharie.
- Adhin en Sharman voorgedragen als kandidaat-voorzitters par…..
- Gajadien: geen bezwaar tegen toelating Brunswijk in DNA, in…..
- Verkiezing DNA-voorzitter: Adhin vs Sharman..
- Gruwelijke vondst aan rivieroever: lijk aangetroffen..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident al heb ik eed afgelegd…..
- DNA brengt eerbetoon aan Etnel, Belfort en Wijdenbosch..
- CONSTANTE DRUK HEEFT GEVOLGEN..
- TE VEEL NATIONALE VRIJE DAGEN..
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen..
- Verwonderd..
- Wi Sranan Dren komt met theaterevenement voor inclusiviteit..
- Brunswijk: “Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen”…..
- Simons beëdigd als assembleelid: op weg naar presidentscha…..
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit..
- Brunswijk: ABOP moet één van de cruciale posities krijgen..
- Nieuwbakken parlementariërs starten traject 2025-2030 vol g…..
- PL-parlementariërs zullen laten zien op wie zij hebben gest…..
- Weduwe Desi Bouterse beëdigd als parlementariër..
- Slavernijverleden (1): de actoren..
- Gekozen parlementariërs formeel toegelaten tot De Nationale…..
- Brunswijk beëdigd als lid DNA; nog geen duidelijkheid over …..