De overeenkomst die de regering voornemens is te sluiten met bauxietgigant Chinalco, is een nationale zaak. Lloyd Read, voorzitter van het Inheems Kollectief Suriname (IKSUR) trekt aan de bel over de voorwaarden in de overeenkomst. Iedere Surinamer zal geraakt worden omdat de souvereiniteit over een deel van het West-Suriname gebied, wordt weggegeven. Ook andere voorwaarden laten een grijs-vlak waarin burgers en bedrijven, onbeschermd zijn.
Read stelt dat het contract elementen bevat waarin samenwerkingen, belastingsvoordelen, werknemers en verhuizing van plaatselijke gemeenschappen worden geregeld. Hij vergelijkt de huidige situatie met die van enkele jaren geleden, toen er sprake was van de verkoop van Staatsolie.
Read zegt dat die deal net zo slecht was als de huidige. Hij vindt dat alle parlementariërs partijdiscipline opzij moeten zetten want het gaat om een gewetensvraag.
- PVV houdt Robinhood op gelijkspel..
- Man overlijdt na heftige brand aan de Grote Combéweg..
- VIDS veroordeelt MoU van Suriname en Chinalco:..
- Suriname versterkt duurzaam ondernemerschap met ILO-trainin…..
- Dode door brand aan de Grote Combéweg..
- Amafo krijgt ruimte voor volkspolitieke gedachte bij de ABO…..
- Brand aan de Grote Combéweg..
- Stichting werkt aan structuur in en professionalisering van…..
- President Santokhi in gesprek met bewoners Damboentong..
- Samora brengt hoopvolle boodschap met nieuwe single ‘Childr…..
- Finalisten SuriPop Christmas 2025 bekend..
- Olieprijzen stabiel met oog op vredesbesprekingen Rusland e…..
- Bravo Kendrick..
- ABOP en BEP onder druk: achterban roept op tot samenwerking…..
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..
- IMPACT TRUMPS BELEID OP EUROPESE COCAÏNEHANDEL..
- TOENAME VERKEERSSLACHTOFFERS..
- Twee jaar na 17 februari: een land in protest, een regering…..
- Goud wint terrein door zwakkere dollar..