De overeenkomst die de regering voornemens is te sluiten met bauxietgigant Chinalco, is een nationale zaak. Lloyd Read, voorzitter van het Inheems Kollectief Suriname (IKSUR) trekt aan de bel over de voorwaarden in de overeenkomst. Iedere Surinamer zal geraakt worden omdat de souvereiniteit over een deel van het West-Suriname gebied, wordt weggegeven. Ook andere voorwaarden laten een grijs-vlak waarin burgers en bedrijven, onbeschermd zijn.
Read stelt dat het contract elementen bevat waarin samenwerkingen, belastingsvoordelen, werknemers en verhuizing van plaatselijke gemeenschappen worden geregeld. Hij vergelijkt de huidige situatie met die van enkele jaren geleden, toen er sprake was van de verkoop van Staatsolie.
Read zegt dat die deal net zo slecht was als de huidige. Hij vindt dat alle parlementariërs partijdiscipline opzij moeten zetten want het gaat om een gewetensvraag.
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..
- Hamas draagt lichamen over van jongste gijzelaars..