Readytex Art Gallery presenteert de tentoonstelling Waka Tjopu: Echoes of a Movement, een bijzondere expositie waarin de nog actieve leden van het Surinaamse kunstenaarscollectief Waka Tjopu voor het eerst in jaren weer samenkomen. Mogelijk is dit hun laatste gezamenlijke optreden.
De expositie biedt een uniek beeldverslag in het ontstaan en de impact van Waka Tjopu, dat in de jaren tachtig een belangrijke rol speelde bij maatschappelijke bewustwording en culturele dekolonisatie in de jonge republiek Suriname. De naam Waka Tjopu, ontleend aan een traditioneel Surinaams knikkerspel, staat voor de constante beweging en het streven naar nieuwe doelen.
Bezoekers krijgen niet alleen beeldend werk en foto’s van de groep te zien, maar ook kunstwerken van de individuele leden: René Tosari, Ray Daal, John Djojo, Steve Ammersingh, Kenneth Flijders, Rudi Wagiso, en de inmiddels overleden kunstenaars Winston van der Bok en Soeki Irodikromo. Samen vormen zij een generatie die kunst gebruikte als actiemiddel voor nationale ontwikkeling en sociale betrokkenheid.
Waka Tjopu: Echoes of a Movement plaatst een intrigerende episode uit de kunstgeschiedenis van Suriname voor het voetlicht. De expositie is echter meer dan een terugblik. Ze nodigt uit tot gesprek over de rol van kunst in tijden van verandering en over wat kunst kan blijven betekenen, nu en in de toekomst.
- Laatste boodschap Marinus Bee als voorzitter van De Nationa…..
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksu…..
- Suriname heeft per vandaag nieuw parlement..
- Learning for Life gemeenschapsproject voor horecasector..
- Afscheidswoorden voorzitter Assemblee Marinus Bee..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nat…..
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskand…..
- Braderie Wit Santi brengt ondernemende vrouwen samen op 1 j…..
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang..
- Rabindre Parmessar nu fungerend voorzitter van DNA..
- 130 jaar KPS: van de samenleving, in de samenleving en voor…..
- Explosie door lekkende gascilinder zet houten woning in lic…..
- POLITIEKE WIL EN SKALIANS..
- LEERKRACHTEN ZIJN AL DECENNIA BEDELAARS..
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore…..
- Rusland formeel vicepresidentskandidaat van de NPS; ministe…..
- Keti Koti-avond roept op tot herschrijven van geschiedenis …..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift..
- Vrouw doet aangifte uit angst voor brandstichting door buur…..
- KPS bestaat 130 jaar..
- DOLLARISATIE..