Je weet dat je Surinamer bent wanneer je wakker wordt, je koffie nog niet eens hebt geproefd, en de buren al fluisteren: “Eh boi, er is bij jou ingebroken.” Terwijl jij denkt: “Maar ik had toch drie wachters, vijf camera’s én een hond?” Inderdaad. Alleen in Suriname zijn die drie wachters vooral gespecialiseerd in dominospel en dutty eye. De ene zat op zijn telefoon TikTok te scrollen, de tweede was in diepe meditatie (lees: snurken), en de derde hield zogenaamd de wacht, maar eigenlijk alleen zijn eigen fles Borgoe in de gaten.
De camera’s? Die draaiden allemaal netjes, maar precies richting de straat, de lucht en – heel toevallig – de kantine van de wachters. Dus heb je wel vijf uur aan opname van iemand die een bara eet, maar niet van de mannen die jouw koelkast naar buiten sjouwen.
En de hond? Die blafte alsof hij auditie deed voor “The Voice of Canines”, maar de inbrekers waren slimmer: ze bonden hem vast aan zijn eigen ketting. Resultaat: veel lawaai, nul actie.
De volgende ochtend staan de wachters met een stalen gezicht: “We hebben alles gezien hoor, maar we dachten het was een familiebezoek.” Serieus? Een familiebezoek waarbij je neef om 3 uur ’s nachts met een kruiwagen je flatscreen komt ophalen?
En jij? Jij blijft achter met de conclusie: Surinaamse bewaking is eigenlijk een gratis comedyshow. Veel theater, nul preventie. Alleen jammer dat het kaartje je koelkast heeft gekost.
- 39-jarige overleden bij aanrijding..
- Stoffelijk overschot raper aangetroffen bij vuilstortplaats…..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus..
- Verdachten in SLM-zaak zijn eindelijk bekend..
- “Ook mensen met een beperking hebben recht op seksuele voor…..
- Slagingspercentages VOS ook na herexamens matig..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Het wordt dinsdag 2-0!’..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus; rijbewijs bes….
- President Simons wil komend jaar al meer inkomsten voor sta…..
- Kraka Poku Tori een succes voor de Surinaamse entertainment…..
- Lijk 61-jarige raper gevonden op vuilstort Ornamibo.
- Olieproducerende landen blokkeren internationaal plasticver….
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..
- Schietpartij in Ecuador: zeven doden in poolhal..
- “Mijn vrienden werden voor mijn ogen doodgereden – en ik ve….
- Wereldnieuws – Headlines..
- Seniorenburger in kritieke toestand na aanrijding met lijnb….