Het Ministerie van Volksgezondheid wenst de samenleving te informeren dat er in de Verenigde Staten meldingen zijn gedaan van valse partijen semaglutide (verkocht onder andere onder de merknaam Ozempic) op de markt. De kwaliteit en veiligheid van deze vervalste producten zijn niet getest en vormen daarmee een ernstig gezondheidsrisico.
Semaglutide is een geneesmiddel dat in specifieke gevallen wordt voorgeschreven voor de behandeling van Diabetes Mellitus (suikerziekte) type 2. In toenemende mate wordt het middel echter ook oneigenlijk gebruikt als afslankmiddel, wat risico’s met zich meebrengt bij onjuist gebruik en zonder medische begeleiding.
Het ministerie benadrukt het belang van het uitsluitend verkrijgen van geneesmiddelen via vergunninghoudende apotheken. Deze apotheken vallen onder toezicht en de apotheker is tuchtrechtelijk aansprakelijk voor de geleverde medicatie. Aankopen via andere kanalen brengen aanzienlijke gezondheidsrisico’s met zich mee, waaronder het risico op vervalste medicijnen.
Daarnaast wijst het ministerie erop dat semaglutide niet bij alle vormen van overgewicht is geïndiceerd en dat gebruik altijd onder medisch toezicht dient te gebeuren.
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..