Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft een officiële terugroepactie aangekondigd voor gerookte Atlantische zalmfilet (200 gram) van het merk Leroy Seafood Netherlands BV. De maatregel is genomen naar aanleiding van een waarschuwing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Bij routinecontroles is in sommige verpakkingen van het genoemde product de schadelijke bacterie Listeria monocytogenes aangetroffen. Deze bacterie kan leiden tot ernstige voedselinfecties, vooral bij zwangere vrouwen, ouderen, jonge kinderen en mensen met een verzwakt immuunsysteem.
Het ministerie roept consumenten op om dit product niet te consumeren. Indien men dit product reeds in bezit heeft, wordt aangeraden het terug te brengen naar het verkooppunt of direct te vernietigen. Verdere instructies kunnen worden ingewonnen bij de desbetreffende verkooppunten of via het ministerie van EZ.
De overheid benadrukt dat voedselveiligheid een hoge prioriteit geniet en dat dergelijke waarschuwingen serieus genomen moeten worden. Er worden aanvullende controles uitgevoerd om herhaling te voorkomen.
Consumenten die gezondheidsklachten ervaren na het nuttigen van het genoemde product, worden verzocht onmiddellijk contact op te nemen met een arts.
Het ministerie van EZ doet een dringend beroep op consumenten en wederverkopers die in het bezit zijn van het teruggeroepen product, of daarover twijfels hebben, om dit onmiddellijk terug te brengen naar de winkel of importeur. Daarmee wil het ministerie verdere gezondheidsrisico’s voor de samenleving voorkomen.
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied vernietigd..
- Brandweer treft extra maatregelen richting droge tijd..
- UNESCO prijst Suriname voor beheer Jodensavanne, maar dring…..
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge t….
- Eerste vrouwelijke Javanistische voorganger in Suriname ing…..
- Moeder betrapt 14-jarige zoon naakt in kamer met 5-jarige d…..
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd.
- NPS-fractie bepaalt binnenkort welke sociale projecten uitg…..
- Politiebond vraagt om nieuwe uniformen en betere werkomstan…..
- ‘Droge periode vraagt om verhoogde paraatheid’..
- Opnieuw illegale landingsbaan Goliath-gebied onklaar gemaak…..
- Hellings wendt zich tot Arbeidsinspectie na ontslag EBS-dir…..
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..